Výživová poradkyně Gabriela Peacock radí slavným i královské rodině. Přesto neumí vařit

Zdroj: Profimedia

Uznávaná nutriční specialistka Gabriela Peacock patří mezi světovou špičku. Mezi její klienty patří nejen obyčejní lidé, ale i pěkná řádka slavných, dokonce i členové královské rodiny.

Gabriela Peacock, rozená Báňová, zamlada působila nějakou dobu jako modelka. Velký úspěch však sklízí až jako výživová poradkyně.

Již několik let žije se svým manželem Davidem v Londýně, kde vychovávají své tři děti. Jedné z jejich dcer šla za kmotru princezna Beatrice – vnučka královny Alžběty II.

Výživová poradkyně prince Harryho

Tím však její vztahy s královskou rodinou zdaleka nekončí. Ve svém oboru je natolik dobrá a uznávaná, že jejich služeb využil i princ Harry.

Gabriela byla dokonce hostem na jeho svatbě s vévodkyní Meghan. Takhle blízko se ke královské rodině dostala jen hrstka lidí z České republiky.

Přestože byla nutriční poradkyní prince Harryho po dlouhou dobu, jejich spolupráce nakonec přece jen skončila. „Bývala jsem Harryho nutriční poradkyně. Už mě ale nepotřebuje, má manželku, která mu jídelníček určitě navrhne,“ uvedla úspěšná podnikatelka v talk show Honzy Dědka.

Smrt královny byl pro ni šok

Ke královské rodině měla vskutku blízko, také proto ji velmi zasáhl nedávný skon královny Alžběty II. Svůj smutek však přirovnává ke smutku ostatních obyvatel Británie.

I když její smrt asi každý očekával, přesto to byl šok. Byla milovaným monarchou, který obětoval celý svůj život službě vlasti a národu. Gabriela věří, že její syn, král Karel III., bude stejně jako ona skvělým panovníkem.

Jméno jedné z nejžádanějších výživových poradkyň je známé také mezi slavnými osobnostmi. Mezi její hvězdnou klientelu patří například i Jeremy Clarkson – jeden ze tří moderátorů úspěšného pořadu Top Gear.

Důvěra klienta je pro ni důležitá

Svůj vztah s klienty se snaží udržet na profesionální úrovni také tím, že o nich a jejich jídelníčcích s nikým nemluví. „Konkrétní být nemůžu. Mám vztah s pacienty stejně jako lékaři. Kdybych o nich začala povídat, už se ke mně nikdy nevrátí,“ vysvětlila v rozhovoru, proč se staví do role spolehlivé a odborné osoby.

Jako správný profesionál se chová ke všem stejně, ať už se jedná o celebritu či nikoliv. Sama považuje právě přístup ke klientovi a to, jak se s ní cítí, za jednu z klíčových věcí, které mají dopad na celkovou spokojenost.

Na každého klienta se vždy dívá individuálně. Hned ze začátku v rámci konzultace zjišťuje, jakým stylem daný člověk žije, jaké má návyky a teprve poté mu sestavuje jídelníček na míru.

Denně řeší správnou výživu, přesto neumí vařit

Ačkoliv Gabriela Peacock jako výživový specialista dobře ví, co a jak jíst, vaření v kuchyni není zrovna její silná parketa. Podnikání jí zabere spoustu času, proto u sporáku nebývá tak často.

„Vařím hrozně. Když už vařím, výsledek je dobrý. Protože to ale nedělám často, jsou to hrozné stresy. Čtyři hodiny mého života, kdy se zavřu v kuchyni, časování mi nevydrží, všechno se mi pálí, všechno převařuju. A manžel to pak nechce jíst,“ práskla sama na sebe.

Nedávno se Gabriela kvůli křtu své knihy vrátila na skok do Prahy. Kniha s názvem „Úžasnější za 2 týdny“, která se zabývá zdravým životním stylem, je v Británii bestsellerem. Sama prozradila, že už pracuje na druhém dílu.

Zdroj: zeny.iprima.cz, denik.cz, extra.cz

Autor: Silvie Grulichová

Přidat na Seznam.cz