Volumetrická dieta: Snězte více, ale i tak hubněte

Zdroj: Shutterstock

Volumetrická dieta je poměrně nová forma hubnutí, kterou si oblíbila celá řada hollywoodských hvězd. Jde totiž o způsob, jak jíst více, ale přesto si udržet dokonalou figuru, nebo dokonce nějaké to kilo shodit.

Při volumetrické dietě je třeba hlídat kalorie a energetickou hodnotu jídla. Kouzlem je, že si můžete dávat větší porce, dokonce jíst i víckrát denně, je ale třeba myslet na to, že konzumovat můžete pouze jídla s nízkým obsahem kalorií, vysvětlují odborníci pro server Health.

Stejná kalorická hodnota, úplně jiná porce

Cílem volumetrické diety je ukázat lidem, že když si dají jednu malou sušenku, která je skutečně nezasytí, zaplní tím velký podíl kalorií, které mohou denně přijmout. Přitom stejnou hodnotu má například pořádný talíř zeleniny, který funguje jako zdravá svačina.

Člověk tak během této diety jí skutečně velké porce, jeho žaludek se cítí plný, přitom ale prakticky nepřibírá.

Naopak při dodržování této diety pravidelně se vám podaří nadbytečná kila shodit.

Magická ingredience

Základem volumetrické diety je samozřejmě konzumace ovoce a zeleniny, které mají kalorií minimum. Kromě toho ale sází tento proces hubnutí také na jednu doslova magickou ingredienci, kterou je voda.

Díky té jídlo nabere na objemu, proto jsou v jídelníčku volumetrické diety často zařazeny polévky, smoothie a různé kaše. Kromě toho se doporučuje vypít sklenici vody před každým jídlem, díky čemuž má člověk dříve pocit, že je sytý.

Volumetrická dieta je tak s trochou nadsázky pravděpodobně jedinou dietou, během které se můžete přejíst a cítit, jak vám žaludek praská. Zároveň ale budete mít dobrý pocit z toho, že jste do sebe dostali pouze jídlo zdravé a že během pár dní nadbytečná kila shodíte.

Zdroj: US News, Everyday Health, Health, WebMD

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz