Vévodkyně Kate má i po třech dětech dívčí úsměv a postavu snů. Vděčí za to i svému jídelníčku

Kate_Middleton
Zdroj: Isaaack / Shutterstock

Vévodkyně z Cambridge vedla vždy velmi aktivní život a přestože se její jídelníček skládá převážně ze zdravých jídel, může si občas dopřát i něco navíc. Svou vášeň pro vaření zdravých jídel si přinesla i do Kensingtonského paláce. Pro rodinu vaří sama a často ve společnosti dětí.

Kate si dává na snídani záležet, energii potřebuje

Vévodkyně si už dávno oblíbila k snídani zeleninovo-ovocné koktejly, které sama připravuje pro celou rodinu. Do ranních smoothies většinou kombinuje celou řadu zdravých surovin, jako je kapusta, spirulina, matcha, zelený čaj, špenát, koriandr, římský salát nebo borůvky. Příležitostně obohacuje nápoje jablky, citronem nebo zázvorem. Na zdravé nápoje si už zvykly i děti.

Právě díky pravidelné porci vitaminů, minerálů a především antioxidantů má vévodkyně z Cambridge stále svěží a mladistvou pleť a celá rodina se těší dobrému zdraví.

Když má Kate před sebou náročný den a potřebuje se nabít energií, dopřává si ovesnou kaši, která je v Británii velmi populární už po staletí. Lidé si už dávno všimli, že pomáhá jejich trávení.

Za to je samozřejmě zodpovědná vláknina. Ovesná kaše je však i zásobárnou bílkovin a pomalu stravitelných sacharidů, které člověka na dlouhou dobu zasytí.

Obědy si vévodkyně volí spíše lehčí, hlavně ze zeleniny

Kate není vegetariánka, ale obědy si volí bezmasé a většinou odlehčené, aby zvládala pracovní nasazení.

Mezi její oblíbená polední jídla patří zeleninové kebaby, čočkové kari, španělská polévka gazpacho, která se podává za studena, ovocné a zeleninové saláty. Pokud jsou s manželem mimo domov, rádi si zajdou na sushi. Oba mají tento pokrm velmi rádi.

Kate občas ohromuje manžela pikantními jídly, která on v lásce nemá. Ráda se chlubí, že má ráda velmi pálivá jídla a v těhotenství se její chuť na pálivé pokrmy ještě zesilovala. Kromě tradičních pokrmů ze syrových ryb má ráda i latinskoamerický salát ceviche ze syrových marinovaných ryb v citrusové šťávě podávaných s rajčaty, zelenými chilli papričkami a kořením. Stejně oblíbený má i salát tabbouleh pocházející z libanonské a syrské kuchyně, který je z bulguru nebo kuskusu se zeleninou a kořením.

Čerstvá a syrová strava je pro vévodkyni velmi důležitá a svou vášeň přinesla i do královské domácnosti.

Večeře je v nejsledovanější rodině světa úplně obyčejná

Stejně jako ve většině obyčejných rodin, u Kate je večeře časem, kdy se sejde rodina u jednoho stolu. Jak už často mladá královská rodina demonstrovala, snaží se, aby jejich děti žily normální životy a často tak večeří přímo u kuchyňského stolu.

Nejoblíbenějším jídlem prince Williama je obyčejné pečené kuře a Kate ho prý umí tak skvěle, že když byl princ Harry ještě svobodný, rád si k švagrové na večeři zašel.

Kate připravuje kuře na mnoho způsobů. Jedním z nejoblíbenějších receptů je kuře s kari, které griluje. Když má neodolatelnou chuť na něco pikantního, tak zvolí indický recept na kuře vindaloo, které je jen mírné pálivé, a tak si ne něm pochutná i manžel a děti.

Kvůli dětem se často podávají těstoviny, které pomáhají připravovat. V královském jídelníčku se objevuje také pizza. K té má vévodkyně zřejmě zvláštní vztah, protože si ji nechala od manžela přinést do porodnice po porodu prvorozeného potomka.

Mezi hlavními jídly zahání hlad ovocem a zeleninou. Velmi ráda má plody kustovnice čínské. Od dětství miluje olivy, což po ní zdědila i dcera Charlotte.

V rodině s dětmi nechybí sladkosti. Kate má nejraději dezert z piškotového těsta přelitý karamelovou omáčkou, ke kterému se hodí zmrzlina.

Zdroj: Ženy, Top recepty, Apetit

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz