Veganka Natalie Portman má v novém Thorovi svaly jako z oceli. Osvojila si triky kulturistů

Zdroj: Profimedia

Skromná, krásná a pracovitá, to je Natalie Portman, známá veganka, která své fanoušky překvapila fyzickou kondicí, kterou si dokázala vytvořit během 4 měsíců, kdy se připravovala na roli své superhrdinky pro Marvel ve filmovém trháku Thor: Love and Thunder (Thor: Láska jako hrom).

Portman byla z role silačky nadšená

Jane Foster v podání Portman ovládá mocné kladivo Mjolnir stejně dobře jako samotný Thor. A nejde o filmové triky. Herečka se na roli silné bojovnice pečlivě připravila.

Portman vyjádřila nadšení ze ztvárnění superhrdinky i z fyzické přípravy. Bylo to něco, co se herečkám nestává a jak zveřejnil magazín Barbend, o hollywoodských herečkách prohlásila:

„Ženy jsou obvykle žádány, aby byly co nejmenší, nejštíhlejší, téměř neviditelné. Pokud vás někdo požádá o opak, abyste se zvětšily a jedly co nejvíce, stane se to jednou za život a je to trochu divoké.“

Portman měla své nabírání svalové hmoty složitější, protože je už řadu let vegankou a nic na tom nehodlala měnit. Svaly tak musela vypěstovat pomocí veganských proteinových koktejlů a luštěnin. Přesto si toto období užívala, protože pro ni bylo neobvyklé a příjemné, když tolik jedla.

Tréning nebyl moc snadný, to jí ale nevadilo

Samozřejmě nešlo jen o stravu, ale ve hře byl i náročný fyzický tréning, po kterém na radu svých hereckých kolegů ještě absolvovala pravidelně ledové lázně a saunu, aby podpořila svou kondici a zotavení po náročném cvičení. Podpora srdeční činnosti a oběhového systému byl potom příjemný bonus.

Osvojila si triky kulturistů

Portman se zmínila, že po měsících bohaté stravy a náročného tréningu přišel na řadu chřest. Ten během natáčení pojídala stále, protože jde o přírodní diuretikum, které pomáhá tělu zbavit se tekutin a sodíku. Působí také na pročištění ledvin od toxinů.

Pro postavu „kulturistky“ kterou měla Portman ve filmu předvádět, bylo pojídání této zeleniny důležité a při zbavování se tekutin měla lépe vyrýsované svaly, na kterých měsíce tvrdě pracovala.

Se sílou přišlo i větší sebevědomí

Herečka zavzpomínala, že byla v minulosti vždy zvyklá kvůli své drobné postavě být mezi lidmi téměř neviditelná a najednou díky svalům, které získala, se cítila silná jako její herecký kolega Hemsworth a role Mighty Thor jí hodně zvedla sebevědomí.

Nebyla však jedinou silačkou ve filmu a je za to ráda, protože řada mladých lidí dnes vyrůstá po boku svých filmových hrdinů a je dobré, pokud vidí, že i ženy jsou silné, mocné a statečné.

Pro známou herečku to byla velká změna, protože většinou hrála ženy, které potřebovaly zachraňovat, a tak na film, který ji představil jako statečnou hrdinku vzala i své děti, aby viděly svou „supermámu“ při práci.

Dočkala se i pochvaly od trenérky

Skromná herecká hvězda se nezmínila o tvrdém tréningu. To za ní udělala její fitness trenérka, která ji označila za soustředěnou, odhodlanou a pokornou. Podle trenérky nevynechala během měsíců ani jeden tréning a přišla, i když se necítila dobře a byla unavená.

Jídelníček měla plný svačinek a proteinových nápojů

Největší požadavky byly na posilování paží, a to bylo spojeno navýšením kalorií. Začínala den ovesnými vločkami, ovocem a proteinovým koktejlem, k obědu to byl veganský falafel a opět proteinový koktejl a k večeři veganské kari a proteinový koktejl. Po celý den potom jedla svačinky ve formě ořechů, ovoce a salátů.

Kromě viditelných svalů šlo také o hbitost a sílu břišních svalů, protože superhrdinka musela předvést několik kaskadérských kousků a Portman si je chtěla zahrát bez kaskadérů. Musela tedy všechny přesvědčit, že je v takové kondici, aby se nezranila.

Její fitness trenérka dodala, že na přípravu nebylo moc času a Natalie to zvládla především kvůli svědomitému přístupu a odhodlání.

Zdroj: Barbend, Nypost, Insider

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz