Vaše tělo možná nedokáže správně trávit maso. Poznáte to snadno

Zdroj: Shutterstock

Maso patří do jídelníčku mnoha z nás. Někdo ho má rád více, jiný zase méně. Alespoň několik porcí do týdne by se ale mělo objevit v jídelníčku každého dospělého člověka, který se nerozhodne stravovat jinak – například vegansky.

Ačkoli konzumaci masa bere mnoho z nás jako samozřejmost, pro naše tělo už nemusí být taková samozřejmost, že přijaté maso dokáže správně strávit a zpracovat. Možná vám vaše tělo dává najevo, že váš trávicí systém zpracovává maso jinak, než by měl. A tyhle příznaky není radno přehlížet.

Maso je plné živin, ale také toxinů

Většina z nás na maso pohlíží jako na surovinu, která má našemu tělu hodně co nabídnout. A je pravda, že maso je plné živin, které tělu skutečně prospívají. Co byste ale neměli opomíjet, je fakt, že maso obsahuje také řadu přírodních toxinů. Dále nasycené tuky a další látky, které znesnadňují trávení.

Co z toho plyne? Že nadměrná konzumace masa může mít vážné následky. Řeč je třeba o zvýšeném riziku vzniku srdečních chorob, cukrovky nebo rakoviny.

Jak poznáte, že vaše tělo nedokáže správně trávit maso?

Existuje řada doprovodných projevů, kterými se vám tělo snaží dát najevo, že nedokáže trávit maso správně. Tyhle příznaky je často možné nechtěně zaměnit s jinými zdravotními potížemi. Pokud je na sobě zpozorujete, mějte se na pozoru.

Trápí vás vysoký tlak

Jestliže vás začne trápit vysoký krevní tlak, může vám tím tělo dávat najevo, že je na čase alespoň trochu omezit maso a na pár dní jej vyřadit z jídelníčku. Pokud totiž konzumujete více masa, než je zdrávo, je možné, že máte v těle vyšší množství sodíku. Společně s vyšším množstvím nasycených tuků pak může tělo reagovat zvýšeným krevním tlakem.

Máte pořád hlad

Trápí vás neustálý pocit hladu? A to dokonce, i když jste se před chvílí najedli? Jedním z důvodů může být příliš malé množství bílkovin v jídle, dalším důvodem může být nedostatek sacharidů, kvůli kterému klesá množství cukru v těle. To pak začne produkovat serotonin a ten vyvolává pocit hladu.

Páchne vám z úst

I zápach z úst, který samozřejmě může mít i mnoho dalších důvodů, může být ukazatel toho, že vaše tělo nedokáže trávit maso. Když totiž maso není dobře stráveno, zápach z nestráveného masa se vrací zpátky z trávicího systému, a nakonec se můře dostat až do úst, nebo dokonce i do pokožky. Potrápit vás pak nemusí jen zápach z úst, ale i jiné nepříjemné tělesné pachy.

Zdroj: businessinsider.com, geelongmedicalgroup.com, zdravestravovani.eu
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz