Vánoční sušenky s bonbóny: Ideální recept pro pečení s dětmi

Ilustracni_obrazek
Zdroj: Victoria_Hunter / Shutterstock.com

Dnešní recept bude zaměřený zejména na společné chvíle strávené s vašimi dětmi. Výsledkem bude kreativní vánoční cukroví. Základem je recept na máslové sušenky a bonbóny. Těšíte se?

Vánoce jsou časem klidu a pohody. Ne však pro maminky, které musí vše zařídit, nakoupit, upéct a uklidit. Děti ale potřebují maminku občas pro sebe.

Pojďte spojit krásné s potřebným dohromady. Upečte společně s dětmi cukroví, které díky bonbónům bude pro děti zajímavé.

Máslové sušenky

Základem dnešního receptu jsou máslové sušenky, které si uděláme podle Petry Buriánové. Ta se dlouhodobě snaží o obnovu a předávání staročeských receptů.

V tomto případě se však nemusíte bát, že se jedná o složitý recept. Zvládnou ho s vámi i děti.

Budete potřebovat 340 g hladké mouky, 3 sáčky vanilkového pudinku, 120 g moučkového cukru, pár kapek vanilkového extraktu, 340 g změklého másla a špetku soli.

Ze všech surovin vypracujte hladké těsto, které nechte ideálně přes noc odpočinout v lednici.

Teď přichází ta kreativní část

Druhý den vyválejte těsto na placku cca 0,5 cm tenkou. Nyní si vezměte vykrajovátko, které bude dostatečně velké, abyste uvnitř mohli vykrojit další menší motiv.

Takto připravené sušenky položte na plech s pečicím papírem.

Předlohu můžete vidět v ilustračním obrázku našeho článku. Jedná se vlastně o slepované linecké cukroví, ale vy jej nebudete slepovat.

Vezměte si oblíbené ovocné bonbóny, rozdělte je dle barev do sáčku a válečkem rozdrťte. Do vykrojených okének pak vkládejte bonbóny dle libosti.

Win-win

Do předehřáté trouby na 160 °C vložte takto připravené sušenky a pečte cca 15 minut. Bonbóny se rozpustí ve vykrojeném prostoru a vytvoří průhledné bonbónové okénko.

Dětem máslové sušenky budou chutnat, vy máte první cukroví a navíc strávíte společný čas s dětmi. Jak se říká, je to „win-win“.

Zdroj: Budu Dub, Prima fresh, Vaše děti, Vánoční kuchařka pro kluky a holky

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz