Tomáš Magnusek bojoval s jojo efektem. K udržení váhy mu pomáhá přerušovaný půst

Magnusek
Zdroj: Profimedia

Tomáš Magnusek je herec vedlejších rolí a také velice zajímavý režisér, který si pro splnění snu musel projít hodně náročnou etapou. Se stejnou vervou, s jakou se krok za krokem prosazoval jako režisér, se také v poslední době proměňoval přímo před zraky fanoušků a novinářů, když zhubl 75 kg.

Tlouštík z Bastardů je pryč

Přestože ho všichni mají ztotožněného hlavně s filmovou sérií Bastardi, kde viditelně postupně nabíral kilogramy, nedávno si zahrál menší roli ve filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce, a diváci se nestačili divit, jak se neskutečně změnil.

Jenže láska ke sladkému je pro bývalého učitele z Náchoda neodolatelná, a než se nadál, dvacet kilo měl zpět. To ho samozřejmě trochu vyděsilo, a tak se opět rozhodl vrátit na nižší váhu a začal hubnout.

Jojo efekt je problém, se kterým se však bude muset potýkat, pokud si nechce zopakovat tu etapu života, kterou má tak dobře zdokumentovanou ve filmové sérii Bastardi. V tom období se jeho váha vyšplhala na 180 kg. To sice mohl využít třeba pro film Jedlíci aneb Sto kilo lásky, ale tak velká nadváha je už nebezpečná a omezující.

Jojo efekt zmínil sám režisér

„Měl jsem zpět dvacet kilogramů nahoře, teď opět hubnu, takže mám pět kilogramů dole. Ale patřím do skupiny lidí, kteří s váhou budou mít celoživotní problém. Ale tím, že jsem v Praze, tak tady se snažím opět víc chodit, dokonce jsem si teď nedávno pořídil běžecký pás,“ přiznal pro Život v Česku sympatický režisér.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tomáš Magnusek (@tomasmagnusekofficial)

Vystrašil ho koronavirus

O své váze hodně přemýšlel hlavně během pandemie, protože vzal na vědomí upozornění, že koronavirus ohrožuje mnohem více obézní populaci než lidi v kondici a s běžnou hmotností. Právě proto se rozhodl na sobě zapracovat a chce stihnout další hubnutí do podzimu, než udeří další vlna koronaviru.

A také mu bylo velice příjemné, že za roli ve zmíněném filmu, kde se předvedl ve své štíhlejší podobě spolu se Štáfkem a Kozubem, získal pozitivní ohlasy od kritiků.

Přestože zatím kvůli váze neměl nikdy žádné zdravotní problémy, s přibývajícím věkem začala být kila navíc přece jen omezující.

Pochvaluje si přerušovaný půst

Jak režisér tvrdí, alkohol nepije a nikdy s ním problém neměl. Nadváha je tak pouze problémem zapříčiněným velkou láskou k jídlu a nedostatkem pohybu. Za velkou výhodu považuje držet přerušovaný půst. S touto metodou hubnutí má ty nejlepší zkušenosti a zaznamenal i úbytek jednoho kilogramu hmotnosti za den.

Bohužel už má také vyzkoušeno, že se na jeho váze okamžitě podepíše i omezený pohyb. To by v příštích měsících, kdy má v plánu práci na dalším filmovém projektu o osudu obce Ležáky, mohl být velký problém. Nákup běžeckého pásu by měl být prostředkem, jak se k pohybu dostat i přes velké pracovní vytížení.

Zdroj: Život v Česku, Extra.cz

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz