Adele zhubla i díky sirtfood dietě. Hrozí jí ale jojo efekt

Zdroj: Profimedia

Možná jste o této dietě ještě nikdy neslyšeli. Je totiž pravda, že patří mezi ty méně známé. Přesto ale nachází oblibu i mezi celebritami, které se na ni spoléhají ve snaze shodit nadbytečné kilogramy.

Pokud dietu sirtfood, která je též známá pod pojmem sirtuinová dieta, neznáte, pak jste tady správně. Společně si ji nyní představíme.

Co je sirtfood dieta?

Začněme asi tím, co vás zajímá ze všeho nejvíce: co je tahle dieta vlastně zač? Pod termínem sirtfood dieta se skrývá poměrně striktní způsob stravování.

Hlavním předpokladem této diety je radikální omezení kalorického příjmu, naopak se při ní zvyšuje konzumace potravin, které jsou bohaté na sirtuiny.

Co jsou sirtuiny?

Zmátl vás pojem sirtuiny a nevíte, co to je? Jde o skupinu enzymů, s jejichž pomocí tělo spouští buněčné procesy a ty vedou k větší odolnosti buněk.

Jinými slovy to znamená, že je naše tělo schopnější bránit se vzniku určitých chorob, zpomaluje se proces stárnutí a vzniká mnohem menší riziko cukrovky nebo třeba srdečních poruch.

Příjem potravin bohatých na sirtuiny

Jedním z hlavních předpokladů této diety, podle které zhubla i známá zpěvačka Adele (její radikální proměnu nezaznamenal jen málokdo), je zvýšení příjmu potravin bohatých na surtainy.

Sirtuiny totiž dokážou zrychlit metabolismus, zároveň potlačují chuť k jídlu a upřít jim nelze ani fakt, že podporují spalování tuku.

Jaké potraviny zařadit do jídelníčku?

Co byste tedy měli jíst, pokud se chcete zbavit přebytečných kilogramů za pomoci sirtfood diety? Ve vaší stravě by se měla objevovat zejména zelenina a ovoce.

Zařaďte do stravy kapustu, rukolu, petržel, jahody, borůvky, zelená jablka nebo celer. Možná vás to překvapí, ale i vysokoprocentní čokoláda není při této dietě tabu – samozřejmě byste ji neměli konzumovat po kilech.

Dieta na tři týdny

Sirtfood dietu byste měli dodržovat po dobu tří týdnů. Dieta je rozdělena na dvě fáze – při té první omezujete stravu na tři šťávy denně (šťáva se připravuje z kapusty, petržele, zeleného jablka, rukoly, petržele, zeleného čaje a citronové šťávy) a jedno výživné jídlo.

Ve druhé fázi diety, která se dodržuje 14 dní, byste měli sníst celkem tři výživná jídla denně a vypít jednu výživnou šťávu.

Funguje, nebo ne?

Určitě vás zajímá, jestli tahle dieta skutečně napomáhá zhubnout. Podle odborníků může dieta fungovat, ale pouze chvíli.

Jakmile se vrátíte ke svému zajetému stravování, s největší pravděpodobností se u vás objeví jojo efekt a ztracená kila naberete zpět.

Zdroj: mojezdravi.cz, apetitonline.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz