Tenhle TikTok trik vám ukáže, jak si užít ty nejsladší broskve všech dob

Zdroj: Shutterstock

Broskve jsou chutné ovoce plné vitamínů, které se skvěle hodí jako svačinka v jakémkoli ročním období a lidé ho doslova milují. Jenomže někdy jsou zkrátka ze stromu utržené trochu brzy a pak je třeba čekat, až dozrají, aby byly měkké, sladké a šly dobře od pecky.

Občas mají lidé s čekáním problém a dají si raději broskve ještě kyselé. Pak se už v polovině jídla šklebí a litují toho, že raději nepočkali na svou oblíbenou sladkou pochoutku. A když navíc nejde ovoce od pecky, je to strašná otrava.

Jak docílit toho, aby broskve rychle dozrály a získaly tu správnou chuť, kterou tolik milujeme? Existuje celá řada triků, ale uživatel sociální sítě TikTok s profilem BrunchwithBabs prozradil jeden, který hned budete chtít vyzkoušet.

Stačí obyčejný banán

Babs ve svém videu tvrdí, že způsob, kterým nechává broskve dozrát, je tím nejzaručenějším a už během jednoho dne dosáhnete chutného a šťavnatého výsledku. A není k tomu potřeba nic neobvyklého, stačí obyčejný banán.

Ten společně s nezralou broskví vložte do hnědého papírového sáčku, pevně ho uzavřete (například přelepte lepicí páskou) a takto připravené ovoce nechte na okenním parapetu, kam dopadají sluneční paprsky.

@brunchwithbabs

Babs knows Best w/ @food52 #foodhack #fruithack #food52 #goodpoint

♬ original sound – Babs aka Nonna

Banány, spolu s jablky a meruňkami, jsou druhem ovoce, které produkuje více ethylenového plynu, což je chemikálie nezbytná pro dozrávání ovoce. Díky tomu je už po jednom dni broskev připravená ke konzumaci.

Podle Babse není pravda, že by chlad broskvím ubližoval, ale naopak. Pokud jsou již zralé, jedině v ledničce vám vydrží několik dní, takže si budete moci ovoce vychutnat, kdykoli se vám zachce.

Nemusíte se už spoléhat na to, že vám nezralá broskev dozraje včas, nebo se obávat toho, že by se zralé ovoce zkazilo. Díky radám tohoto TiKTok uživatele budete mít porci vitamínů vždy připravenou.

Babs dobře ví, jak na to

Kromě rady s dozráváním broskví je na kanále BrunchwithBabs celá řada užitečných rad a fanoušci ho milují. Někteří dokonce tvrdí, že jedině Babs nejlépe ví, jak na přípravu jídel.

„Vyzkoušel jsem jeho trik a musím říci, že jsem si nikdy tak nepochutnal. Rozhodně je za tím nějaká ta věda, ale kdyby se nepodělil s výsledkem, nikdy by mě to ani nenapadlo,“ píše jeden z fanoušků.

Souhlasně se připojují i další komentáře a díky obyčejné radě si tak Babs získává sledovanost, aby mohl lidem předávat další znalosti do života. Během krátké chvíle si jeho video s broskvemi vysloužilo přes 150 000 srdíček.

„Slyšel jsem, že broskve se do ledničky dávat nemají. Ale po tom, co poradil Babs na TikToku, jsem se rozhodl poslechnout jeho. Protože jeho rady vždycky fungovaly,“ raduje se mladík, který na Babsův kanál chodí pravidelně.

Pokud si tedy i vy chcete užívat zralé a sladké broskve pravidelně, nakupte si domů pár banánů a pomozte jim s dozráváním. Uvidíte, že si pochutnáte jako ještě nikdy předtím.

Zdroj: metro.co.uk, pinterest.com, mashed.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz