Syndrom první nepovedené palačinky. Jak udělat, aby i ta první byla dokonalá

Zdroj: Shutterstock

Určitě i vám už se to někdy stalo. Nebo se vám to dokonce děje pokaždé, když doma dostanete chuť na palačinky – ty totiž milují děti i dospělí. Ta první, potvora palačinková, se totiž nikdy nepovede. To je prostě dáno.

Proč tomu ale tak je? Proč je první palačinka prokletá a zpravidla končí buď rovnou v koši, nebo nevzhledně potrhaná na talíři, zatímco ji rozzlobeně kritizujete pohledem?

Syndrom první palačinky

Ať už se vám to stalo jednou, dvakrát, nebo se to stane pokaždé, určitě vám někdy proběhla hlavou otázka, proč se první palačinka jen málokdy povede.

Jedním z důvodů, proč první palačinka neskončí dokonale zlatá a nepotrhaná na talíři, kde se na ni okamžitě vrhne hladový strávník, může být málo rozpálená pánev.

Dalším důvodem pak může být fakt, že se dno pánvičky ještě nepotáhlo rovnoměrným tukovým filmem, který vůbec nemusí být silný – stačí tenký, ale musí tam být. Jinak to nevyjde.

První palačinku netrestejte

Když se nám něco nepovede tak, jak jsme si představovali, máme tendence se naštvat. A tak to často bývá u chudinky první palačinky, která mnohdy slízne náš vztek, že se prostě nevydařila.

Zkuste to ale brát tak, že první palačinka připraví dokonalou půdu pro další palačinky, které už budou perfektní, protože se pánev stihla dostatečně nahřát a tuk je rovnoměrně po celém dně.

Jak by měla vypadat ideální palačinka?

Názory na dokonalou palačinku se různí. Zatímco někdo má radši silnější palačinky, klidně připravované ve větším množství oleje, po kterém jsou pak cítit, další miluje krásně tenoučké palačinky s křupavým okrajem, skrze které je skoro vidět.

Záleží tedy jen na vás, jaké palačinky máte nejraději. Přípravu palačinek vám může usnadnit i správná volba nádobí. Nejlépe uděláte, když použijete nerezovou pánev.

Zdroj: iReceptar.cz, kucharkaprodceru.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz