Šťavnatý salát Kate Middleton plný královských chutí vás vrátí do léta

Zdroj: Shutterstock

I když už se s námi léto definitivně rozloučilo, stále nedáme dopustit na některé typicky letní dobroty. Na šťavnatém salátu si totiž dokážeme pochutnat kdykoli během roku. Podobně je na tom i její královská Výsost vévodkyně z Cambridge Kate Middleton.

Kate je pro mnoho lidí obrovskou inspirací. Přinášíme vám recept na její oblíbený salát, kterému nechybí šťavnatost a svou chutí vás zaručeně dostane.

Šťavnatý salát podle Kate Middleton

Pokud rádi zkoušíte nové recepty a jste otevření mnohdy i netradičním kombinacím chutí, pak si následující recept na salát určitě vychutnáte.

Na jeho přípravu budete potřebovat jeden menší meloun, blok fety, půlku salátové okurky, jedno avokádo, dvě polévkové lžíce jablečného octa, dvě polévkové lžíce olivového oleje, šťávu z limetky, sůl a pepř.

Jednoduchá příprava a dokonalá chuť

Dužinu melounu pokrájejte na kostičky. Oloupejte avokádo, nakrájejte ho na kostky a přidejte k melounu. To samé udělejte i se salátovou okurkou a fetou.

Přidejte ocet, olivový olej a šťávu z limetky. Všechny suroviny dobře promíchejte a dle potřeby dochuťte trochou soli a pepře. Můžete přidat i pár pokrájených lístků čerstvé máty.

Nejlépe chutná vychlazený

I když je to na první pohled typicky letní osvěžující dobrota, možná i v tomto ročním období přijde den, kdy se budete chtít zchladit.

Šťavnatý salát podle Kate Middleton nejlépe chutná krásně vychlazený, proto ho doporučujeme před podáváním nechat alespoň hodinu v lednici.

Zdroj: katiecouric.com,  womenshealthmag.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz