Souboj pohlaví: Emma Stone kvůli roli tenistky byla ochotná hodně obětovat. Takto vypadal její plán

Zdroj: Profimedia

Emma Stone je známá americká herečka a také modelka. Poprvé se objevila ve filmu Superbad v roce 2007 a od té doby jsme ji mohli vidět v několika filmových hitech. Pokud bychom měli vyzdvihnout jeden z nich, pak to bude Souboj pohlaví z roku 2017.

A proč právě tento film? Možná to nevíte, ale herečka musela pro natáčení tohoto snímku hodně obětovat. Jak a v čem?

Něžná kráska

Když vidíte Emmu Stone, jako první vás napadne, že je to krásná něžná žena. Nikdy totiž nebyla při těle, naopak působí velmi jemně.

Jenže právě to se pro film Souboj pohlaví ani trochu nehodilo. Emma v něm hraje tenistku Billie Jean King.

A v čem byl problém? Emma nevypadala jako profesionální sportovec. Chtěla ale svoji roli zahrát opravdu věrohodně a byla pro to ochotna hodně obětovat.

Prošla fyzickou proměnou

Emma se řadí k herečkám (a samozřejmě i hercům), kteří se rozhodli kvůli filmové roli změnit. V tomto případě šlo o radikální proměnu.

Už jsme si zvykli, že někdy herci kvůli roli ve filmu rapidně zhubnou, jindy zase extrémně přiberou. Emma nemusela ani jedno.

Její proměna totiž zahrnovala nabrání svalové hmoty. Za tři měsíce tvrdého tréninku pod dohledem zkušeného trenéra Jasona Walshe mohla Emma ztvárnit mocnou tenisovou legendu.

„Vzala to vážně,“ prozradil trenér Walsh. „Chtěla, aby byl příběh věrohodný,“ cituje eu.usatoday.com. A věrohodný rozhodně byl.

Tréninku vládlo silové cvičení

Trenér pro herečku sestavil speciální plán. Ten zahrnoval především silový trénink. Cvičení zahrnovalo chůzi s činkami, známou také jako těžké farmářské procházky. Nechybělo ani zvedání činek.

Nebylo žádným tajemstvím, že trenér Emmu rozhodně nešetřil. Nejenže chtěl, aby dosáhla svého cíle a za tři měsíce přibrala 15 kilo svalové hmoty, ale zároveň chtěl vytrénovat její odolnost.

„Potřebovala být odolná a být psychicky opravdu silná,“ cituje trenérova slova web insider.com. Její role to zkrátka vyžadovala.

Bylo potřeba zaměřit se i na jídelníček. Herečka přidala do svého denního jídelníčku dva koktejly s vysokým obsahem bílkovin, aby měla z čeho tvořit hmotu.

Celkově se její strava zaměřovala na bílkoviny. Emma zvýšila svůj kalorický příjem – svaly totiž bylo potřeba z čeho budovat, proto musela nabrat pár kilo, která následně přeměnila na pořádnou zásobu svalové hmoty.

Zdroj: eu.usatoday.com, insider.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz