Salátová okurka se skvěle hodí pro vaši krásu. Zklidní pokožku a pomůže proti otokům

Zdroj: Shutterstock

Kolikrát už jste v některém módním časopise nebo kdekoli na internetu viděli ženu s plátky okurky na očích? A kolikrát jste to zkusili? Všeobecně víme, že okurka hydratuje a třeba ve wellness centrech si můžete dopřát relax s okurkou přiloženou na očních víčkách.

Je toho ale mnohem více, co nám salátová okurka může nabídnout, pokud jde o krásu. Naučte se tuto zeleninu využívat při své kosmetické rutině.

Proti otokům

Přikládáním plátků okurky na zavřené oči snižujete otoky tím, že ochlazuje tenkou a citlivou pokožku kolem očí.

Plátky okurky lze použít samostatně nebo ve spojení s pleťovou maskou a doporučuje se ponechat je asi 20 minut.

Pro ochlazení

Oloupejte a nakrájejte okurku a dejte ji do lahve s rozprašovačem. Přidejte 3-4 kapky mátového esenciálního oleje a tolik kostek ledu, kolik se vejde do nádobky. Zalijte vodou.

Protřepejte a použijte tehdy, když sedíte před ventilátorem nebo větrným oknem. „Kombinace odpařující se vody, okurky a máty vás rychle ochladí,“ vysvětluje treehuggerl.com a dodává, že pro nejrychlejší úlevu nastříkejte na krk, zápěstí a kotníky.

Pro klidnou pokožku hlavy

Když smícháte jablečný ocet s okurkovou šťávou, získáte zklidnění pro pokožku vaší hlavy. Začněte tím, že si připravíte vlastní okurkovou vodu. Oloupejte, nakrájejte a rozmixujte celou okurku. Poté pomocí sítka oddělte dužinu od vody.

Poté smíchejte 2 polévkové lžíce jablečného octa s 5-6 polévkovými lžícemi okurkové vody. Nejdříve si hlavu umyjte klasicky šamponem a poté, co z vlasů jemně vymačkáte vodu, aplikujte směs okurkové vody a jablečného octa. Nechte působit 3-4 minuty a poté opláchněte.

Na unavenou pleť

Okurka je skvělou přísadou pro výrobu domácí masky, kterou můžete aplikovat na unavenou pleť. Vzhledem k tomu, že okurka je z 96 procent voda, můžete ji smíchat s dalšími přírodními ingrediencemi a vytvořit masku, která pomáhá exfoliovat pokožku.

„Směs okurky, medu a jogurtu se spojí a vytvoří hydratační a příjemně vonící masku,“ píše healthline.com. Masku naneste na obličej a nechte působit alespoň 20 minut. Poté opláchněte.

Na mytí obličeje

Pokud potřebujete lehké a osvěžující mytí obličeje, které vás ráno nastartuje, vyzkoušejte tento jednoduchý recept, v jehož hlavní roli je okurka.

Nejprve si připravte okurkovou vodu oloupáním, nakrájením a rozmixováním středně velké okurky. Přidejte hrst čerstvé máty, oddělte vodu od dužiny, vmíchejte kastilské mýdlo a trochu gelu z aloe vera.

Přidat můžete i pár lžic studeného zeleného čaje. Všechny suroviny promíchejte a ráno používejte pro opláchnutí obličeje.

Zdroj: treehuggerl.com, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz