Rooibos zásobuje tělo vitamíny a bojuje s nadváhou. Naučte se ho pít pravidelně

Zdroj: Shutterstock

Mnoho lidí označuje rooibos za čaj. Ve skutečnosti jde ale o nápoj, který se do této skupiny tak úplně neřadí. Pochází z jižní Afriky a vyrábí se z listů keře nazývaného čajovec kapský. Rooibos je i u nás velmi oblíbený a rozhodně je to dobře. Nápoj má totiž na lidské zdraví velké množství pozitivních účinků.

Lístky čajovce se při zpracování drtí a prochází oxidací. Díky tomu vzniká typická červená barva nápoje. Existuje ale také rooibos zelený, který prochází náročnějším výrobním procesem. V obou případech je výsledkem velmi zdravý nápoj bohatý na antioxidanty.

Zásobuje tělo vitamíny

Rooibos není jenom nápoj, který vás v zimě příjemně zahřeje. Zásobuje tělo také vitamíny, což je především v podzimním a zimním období velmi důležité.

Obsahuje také celou řadu minerálních látek, píše WebMD. Pravidelné pití rooibosu může pomáhat proti bolestem hlavy, řešit problémy s nespavostí, pomáhat proti depresím, a dokonce také zlepšit kvalitu vaší pokožky.

Nápoj je vhodný i při problémech s alergií, které dokáže omezit, doplňuje Healthline. Dále řeší i problémy s trávením nebo komplikace střevního systému.

Bojuje s nadváhou a pročišťuje tělo

Rooibos se obecně doporučuje lidem, kteří se snaží držet dietu a hubnout, nebo jenom chtějí přenastavit svůj zdravotní styl. Tlumí totiž chuť k jídlu a zabraňuje tak přejídání, vysvětluje Medicine Net.

Rooibos také napomáhá vylučování škodlivin z těla. Tím posiluje celkovou imunitu organizmu a pročišťuje ho. Jednou z výhod nápoje je, že ho můžete podávat i dětem.

V Africe se dokonce v některých kulturách používá jako lék na dětské kožní nemoci a nespavost. Rooibos je jednoduše nápoj, který se vyplatí pít pravidelně. Měli byste ho tak minimálně v podzimních a zimních měsících mít doma v zásobě.

Zdroj: Healthline, WebMD, Medical News Today, Medicine Net

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz