Roman Paulus napsal své ženě krásné vyznání. Dohromady je svedla práce

Zdroj: Profimedia

Říká se, že za každým úspěšným mužem stojí silná žena. Také za šéfkuchařem Romanem Paulusem najdeme jeho manželku Petru, pro kterou život s prvním českým majitelem michelinské hvězdy není vždycky jednoduchý.

Správné seznamování kuchařů

Roman Paulus získal v roce 2012 jako první český šéfkuchař michelinskou hvězdu, kterou poté dokonce ještě pětkrát obhájil. V práci tráví téměř veškerý svůj čas, a tak není divu, že se také se svou manželkou seznámil v pracovním prostředí.

Petra studovala vysokou školu hotelovou a na praxi šla do hotelu Hilton, kde Roman pracoval jako šéfkuchař. Petru okouzlila Romanova přátelskost a pohoda a navzájem si padli do oka.

V rozhovoru pro Český rozhlas 2 Roman Paulus přiznal, že seznámení v práci je pro kuchaře jediný a možná i nejlepší způsob, jak si najít partnera.  

„Seznámení při práci je pro lidi z gastronomie správná cesta. Kdo v oboru nepracuje, nemá možnost pochopit, jak funguje. Když je víkend, jsme v práci, o Silvestru jsme v práci. Já chodil na devátou, ale směna byla třeba do jedenácti do večera.“

Odpočívají na zahradě

Nejen prací živ je člověk a pro spokojený vztah a rodinu je příjemně strávený společný čas velmi důležitý. Manželé i s dětmi propadli zahradničení a práci na záhoncích považují za skvělý relax. Vypěstované plodiny, kterým vévodí rajčata, pak Roman zpracuje do nějakého chutného pokrmu.

U Paulusů najdeme na stole často pokrmy italské a asijské kuchyně. Děti dávají přednost především masu a rodiče zase kladou důraz na dostatek ovoce a zeleniny.

Vyznání na instagramu

O tom, že Petra zvládá náročný život se šéfkuchařem i výchovu dvou dětí na jedničku, svědčí také příspěvek Romana Pauluse na instagramu.

Ke snímkům, na kterých jsou zachyceni spokojeně se usmívající manželé Paulusovi, Roman připsal dojemný text: „Dnes slavíme 19 let našeho vztahu. Moc Ti, lásko, děkuji, že díky Tobě má můj život smysl. Miluji Tě!“

Děti a vaření

Jestli půjdou děti v otcových šlépějích, zatím není jisté. Synovi je dvanáct, dceři devět let a do kuchyně se prý moc nehrnou. Paulus ovšem pro Český rozhlas zmínil oblíbenou synovu kratochvíli: „Syn si najde můj recept na internetu, a když něco vařím, tak mě u toho opravuje.“

Možná, že až bude s výsledkem otcova snažení hodně nespokojený, sám převezme vařečku a propadne kouzlu vaření stejně jako šéfkuchař Roman Paulus.

Zdroj: Instagram Romana Pauluse, Český rozhlas Dvojka

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz