Ringo Starr si s sebou vozil fazole, John Lennon pekl chleba. Takové byly oblíbené pokrmy kapely Beatles

Zdroj: Profimedia

Lennon údajně trpěl bulimií a byl také jediným členem kapely, který se nestal vegetariánem. Podle Yoko Ono to však zkoušel, stejně jako zkoušel džusovou dietu a makrobiotiku. Paul McCartney a Ringo Starr jsou vegetariány dodnes. Ke kterým potravinám měli Beatles nejkladnější vztah?

Kukuřičné vločky se smetanou

John Lennon miloval kukuřičné vločky s hustou smetanou, o nichž se dokonce zmínil v písni I Am the Walrus. Lennon si údajně také pochutnával na zmrzlině s rýžovými křupinkami.

Ryba a hranolky

Ve Velké Británii populární pokrm „Fish and Chips“ okouzlil i členy Beatles, kteří si zakládali na tlustých bramborových hranolcích podávaných s obalovanou treskou. Vše bylo ochuceno solí a octem a zabaleno do novin.

Steak

V roce 1964 dostal Ringo Starr dotaz, co členové kapely rádi jedí. Starr odpověděl: „Většinou jíme steaky, když jdeme ven. Steak a hranolky. Vejce s hranolky. Fazole. Slaninu. Kuře.“

Brzy se však začali obracet na bezmasou stravu. Jako první se v roce 1965 stal vegetariánem George Harrison, následovali Paul McCartney a Starr.

Vejce

Podle knihy Patti Boydové si i George Harrison, který jinak jídlu příliš neholdoval, občas dopřál ke snídani smažená vejce. Ringo Starr dával přednost vejcím před kořeněným jídlem, které ostatní členové kapely jedli během svých duchovních výprav do Indie.

Čaj

Čaj není pro mnoho Britů ani tak nápojem, jako spíše posvátným rituálem a Beatles měli čaj stejně rádi jako ostatní jejich krajané. Podle článku v Playboyi z roku 1965 měli v zákulisí vždycky konvice s čajem.

Pečené fazole

V únoru 1968 se Beatles, jejich manželky, přítelkyně a příbuzní vydali do ašrámu v malém indickém městě Rišikéš. Jelikož však byl Ringo Starr v dětství vážně nemocný a měl poměrně citlivý žaludek (nesnášel cibuli, česnek ani výrazné koření), v Indii by se moc nenajedl.

Proto si přivezl vlastní zásobu pečených fazolí Heinz. Na asijském kontinentě ale zůstal pouhé dva týdny, možná se mu fazole přejedly.

Zmrzlina

Když v roce 1964 hrála kapela v chicagském Comiskey Parku pro 60 000 lidí, toužila poznat tradiční americkou zmrzlinárnu. Její manažer Brian Epstein zařídil návštěvu cukrárny Margie’s Candies, která byla otevřena v roce 1921 a dodnes má dvě provozovny.

Chléb

V roce 1975 John Lennon přerušil svou hudební kariéru a stal se otcem v domácnosti svému synovi Seanovi, který se narodil v říjnu téhož roku. Během toho, co se věnoval domácnosti, objevil Lennon vášeň pro pečení chleba. Po nějaké době už pekl bochníky pro všechny, tedy i pro své zaměstnance.

Zeleninové hamburgery

Paul McCartney a jeho první žena Linda se v 70. letech stali vegetariány, údajně poté, co sledovali, jak na jejich farmě skotačí jehňata. Kvůli nedostatku vegetariánských pokrmů vydala Linda kuchařku.

O dva roky později založila vlastní značku potravin, pod kterou prodávala vegetariánské koláče, klobásy a hamburgery. Přestože Linda v roce 1998 zemřela, její potraviny se prodávají dodnes a McCartney stále propaguje vegetariánství z etických a ekologických důvodů.

Zdroj: beatlesbible.com, soyummy.com
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz