Prolinnova dieta: Láká na nebezpečný úbytek váhy. Ne nadarmo je známá jako dieta nešťastníků

Zdroj: Shutterstock

Už jste zkusili ledasco. Chcete zhubnout, ale stále se nedaří. Propadáte zoufalství, že snad nikdy neshodíte ani kilo. Co dělat v případě, kdy všechno ostatní selhalo?

Podobnou zkušenost má mnoho lidí. Většina z nás je totiž nespokojená s tím, jak vypadáme. Chceme zhubnout – někdo více, někdo třeba jen pár kilo pro lepší pocit. Jenže co když to nejde?

Dieta poslední šance

Právě pro takové nešťastníky, kteří zkusili ledasco, a výsledky nebyly takové, jaké si představovali, zní jako spása dieta poslední šance.

Dieta poslední šance, také známá jako Prolinnova dieta, je módní dieta vytvořená doktorem Rogerem Linnem v 70. letech 20. století.

Jen si představte tu situaci, kdy jste zkusili už všechno možné. Máte za sebou několik diet a marných pokusů. A pak vám jako světlo na konci tunelu svitne naděje v podobě této diety.

Asi chápete, že je to obrovské lákadlo. Když všechno ostatní selže, jeví se dieta poslední šance jako jediná možnost úspěchu. Jenže…

Zní to lákavě, ale má to svá úskalí

Bez ohledu na to, jak lákavě to zní, měli byste vědět, že dieta poslední šance je v podstatě hladová dieta. „Nekonzumujete nic jiného než specializovanou tekutinu zvanou Prolinn,“ vysvětluje dietsinreview.com.

Tekutý protein obsahuje méně než 400 kalorií a je vyroben z vedlejších produktů z jatek, jako jsou rozdrcené zvířecí rohy, kopyta, kůže, šlachy a kosti.

Součástí jsou také umělé příchutě, enzymy a barviva, aby byl nápoj atraktivnější a rozložil ingredience.

Dieta poslední šance má několik nebezpečí, protože neposkytuje živiny, které tělo potřebuje. Už jen to by pro vás mělo být dostatečným varovným signálem.

Hladovění není zdravá cesta

Pokud chcete zhubnout, hladovění není ta správná cesta, kterou byste se měli vydat. Základem zdravého hubnutí je kalorický deficit.

Dieta poslední šance je tak podle mnohých nebezpečná, ba dokonce až se zdravím hazardující. „Lidé konzumovali méně než 400 kalorií denně po delší dobu, což se samo o sobě často počítá jako hladovění,“ upozorňuje menspx.com.

Nejenže je to z dlouhodobého hlediska neudržitelné, ale pro tělo je dodržování této drastické diety nebezpečné.

I přesto se ale na dietu známou jako poslední šance spolehly tisíce lidí v domnění, že jim zajistí lepší postavu a úbytek hmotnosti. Někteří to vzdali po pár dnech, jiné odradil obrovský hlad, další potrápily zdravotní potíže způsobené nedostatkem důležitých živin.

Zdroj: dietsinreview.com, menspx.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz