Pro přípravu bubble tea potřebujete pár surovin. Děti z něj budou nadšené

Zdroj: Shutterstock

Bubble tea se dnes dá koupit na stánku téměř v každém obchodním centru nebo na festivalu. Studený čajový nápoj doplněný praskacími kuličkami, tapioka perlami a kousky želé se stal v posledních letech velmi oblíbeným. Pokud ho milujete i vy, naučte se ho vyrábět sami doma.

Nápoj bubble tea se podle serveru Miluji vaření zrodil teprve nedávno na Taiwanu. Začal se tam vyrábět zhruba v 80. letech minulého století. Původně se jednalo o čaj s kousky želé, který byl nabízen dětem před základními školami.

Pak se ho lidé naučili dochucovat sirupy, kombinovat různé chutě a přidávat do čaje tapioka perly. Velmi rychle se tak bubble tea stal oblíbeným i v dalších zemích. Nakonec doputoval i k nám.

Tapioka perly

Bubble tea se původně podával s kousky želé, ty později v základu nahradily tapioka perly. Želé si alemůžete dát do tohoto nápoje i dnes.

Tapioka je škrob z kořene rostliny manioka, který se vytvaruje do kuliček a po vhození do tekutiny nabyde svůj objem, popisuje server BBC Good Food.

I dnes jsou tapioka perly pro bubble tea typické. Pokud si je chcete přidat do svého domácího čaje, není problém je zakoupit v internetových obchodech. Díky nim si doma uděláte lahodný nápoj, který bude od toho ze stánku v obchodním centru k nerozeznání.

Domácí bubble tea

Na domácí bubble tea toho vlastně příliš nepotřebujete. Ideální je jako základ použít nějaký silný čaj. Nejoblíbenější jsou černé, zelené, bílé a jasmínové čaje. Ty se pak dochucují různými ovocnými sirupy.

Pokud si ale rovnou uděláte čaj ovocný, rozhodně tím nic nepokazíte. Nápoj si podle chuti doslaďte medem a nechte ho vychladnout.

Mezitím si připravte tapiokové perly, kterými čaj dochutíte. Tapiokové perly se kupují sušené. Jejich příprava je ale velmi snadná.

Stačí kuličky uvařit ve vodě. Je vždy dobré dělat jen takové množství, které ihned použijete. Pokud je chcete mít barevné, můžete přidat potravinářské barvivo, radí Honest Food Talks.

Jakmile budete mít kuličky připravené a čaj vychlazený, dejte do kelímku pár kostek ledu, dvě lžíce hotových tapioka kuliček a zalijte to celé čajem.

Přidat můžete praskající kuličky, které lze také zakoupit, čerstvé ovoce nebo lístky máty. Vy sami si čaj rozhodně zamilujete, a pokud bude hrát všemi barvami, nadšené z něho budou i vaše děti.

Zdroj: Honest food talks, BBC good food, Recepty, Miluji vaření

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz