Přejedli jste se? Poradíme vám, jak se tohoto pocitu co nejdříve zbavit

Zdroj: Shutterstock

Letní grilování a pohoda nabádá k přejídání. Večery s přáteli, kdy se jen sedí, povídá a samozřejmě jí, jsou k přehnané konzumaci jako dělané. Pokud tyto pocity znáte, prozradíme vám nejlepší tipy, aby se vám co nejrychleji ulevilo.

Odpočívejte. Jednoznačná a jasná rada, co se sebou dělat, když se přejíte. Jedno jídlo navíc vám zdraví nezničí ani vám nezpůsobí přejedení, ale při častějším zatěžování organismu mohou přijít zdravotní komplikace.

Ačkoli první, co nás napadne, je ulehnout na gauč, s ležením otálejte. Sezení je rozhodně lepší forma odpočinku. V leže spalujete minimum kalorií a při ulehnutí vás mohou potrápit žaludeční šťávy a reflux. Gauč tedy může počkat, dokud se jídlo neusadí.

Žádné výčitky, lehký pohyb a neperlivá voda

Po přejedení si nic nevyčítejte. Pokud to uděláte, je možné, že se z pocitu viny opět přejíte. Zamyslete se raději, proč se přejídáte a co vám chybí.

Po lehké úlevě můžete vyrazit na krátkou procházku. Pomůže vám stimulovat trávení a vyrovnat hladinu cukru v krvi.

Postačí i třeba krátká projížďka na kole. Ale nepodávejte žádné extrémní výkony, mohl by se vám zvednout žaludek. Při větší aktivitě je navíc krev nalita do nohou namísto do žaludku, což může zpomalit trávení.

Pijte dostatek vody, samozřejmě ne tolik, aby se vám zvedal žaludek. Malé množství vody spláchne přebytečné soli, může zrychlit střeva a zabránit případné zácpě. Vodu pijte pouze neperlivou. Bublinky jsou plynem, který plní váš trávicí systém. Díky bublinkám byste se cítili ještě plnější.

O jídle více přemýšlejte

Naplánujte si další jídlo s rozvahou. Rozmyslete si, co budete jíst, až se vám uleví a přijde další hlad. Nezatěžujte tělo těžkým jídlem a dejte si něco lehkého s nízkým obsahem kalorií. Využijte klidně i moderní technologie a stáhněte si nějakou aplikaci, která vám spočítá kalorie.

Jezte vědomě. Věnujte pozornost chuti a přemýšlejte o tom, co do úst dáváte. Nacpat se až do přejedení bez rozmýšlení o chuti i o tom, co vlastně jíte, je totiž strašně snadné.

Zdroj: webmd.com
Autor: Naďa Brožová

Přidat na Seznam.cz