Potraviny věčného mládí: Věk vám neuberou, ale dokážou vaši krásu značně podpořit

Zdroj: Shutterstock

Kdo z nás by nechtěl vypadat mladší, než ve skutečnosti je? Především pro ženy jsou viditelné známky stárnutí důvodem ke špatné náladě. Ještě než se začnete spoléhat na nejrůznější krémy a rádoby zázračné pilulky slibující mladistvý vzhled, zkuste na to jít jinak.

Zdravěji. Přírodní cestou. Prostřednictvím potravin. Že to není možné? Kdo nezkusil, těžko tomu bude věřit. Za zkoušku to ale rozhodně stojí. Proto vám prozradíme, které potraviny mohou ovlivnit nejen vaši kondici, ale také vzhled.

Na věku vám neuberou, ale…

…budete se díky nim celkově cítit lépe. Je potřeba si uvědomit, že žádná potravina nedokáže zastavit čas. Co ale určité suroviny dokážou, je zmírnit projevy stárnutí, které jsou především pro ženy noční můrou.

Uvědomte si, že kůže je vlastně první část našeho těla, prostřednictvím které se mohou projevit některé vnitřní potíže a zdravotní problémy. Pokud svému tělu dodáte kvalitní potraviny, které jsou nadupané vitamíny, zdravými tuky, minerálními látkami a antioxidanty, jako první se to projeví právě na vaší pokožce. A o to přece jde, nebo ne?

Jaké potraviny mají vliv na pokožku a pomohou vám vypadat mladší?

Nyní už se dostáváme k tomu, co vás zajímá asi ze všeho nejvíce: k potravinám, na které byste se měli zaměřit, pokud chcete oddálit známky stárnutí a při pohledu do zrcadla spokojeně usoudit, že prostě vypadáte dobře.

Mezi takové potraviny patří podle webu healthline.com třeba řeřicha. Řeřicha je totiž bohatá na živiny, najdete v ní například vápník, mangan, fosfor i draslík. Nechybí ani vitamíny A, C, K, B1 a B2.

„Řeřicha působí jako vnitřní kožní antiseptikum a zvyšuje cirkulaci a dodávání minerálů do všech buněk těla, což vede ke zvýšenému okysličení pokožky. Vitamín A může neutralizovat škodlivé volné radikály a pomáhá předcházet jemným linkám a vráskám.“

Papája

Papáje někdo přijde na chuť, a někdo zase ne. I ona obsahuje důležité látky, které naše tělo potřebuje: vitamíny A, C, K a E, stejně tak i vápník, draslík, hořčík nebo fosfor.

Najdete v ní také poměrně dost antioxidantů, které společně pomáhají bojovat proti poškození volnými radikály, dokonce mohou oddálit známky stárnutí. Papája také obsahuje enzym zvaný papain, jenž poskytuje další výhody proti stárnutí tím, že funguje jako jeden z nejlepších přírodních protizánětlivých činidel.

Borůvky

Na seznam potravin, díky kterým můžeme vypadat mladší, protože s jejich pomocí zmírníme projevy stárnutí, patří také borůvky. Drobné bobule, na které jsme jako malé děti chodili se džbánkem do lesa, pamatujete?

„Tyto bobule, které jsou považovány za superpotravinu, jsou jednou z nejzdravějších potravin s četnými zdravotními přínosy, které můžete jíst,“ říká Bansari Acharya, registrovaná dietetička a odbornice na výživu z metropolitní oblasti Detroit pro parade.com.

„Borůvky mají silné antioxidační vlastnosti, které pomáhají bojovat proti volným radikálům, což může vést ke zpomalení stárnutí.“

Zdroj: healthline.com, parade.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz