Michelle Pfeiffer kvůli filmu Zjizvená tvář trpěla hlady. Šestiměsíční tryzna způsobila strach a obavy

Zdroj: Profimedia

Michelle Pfeiffer je ikonická herečka, kterou by jen málokdo neměl v lásce. Její ztvárnění filmových rolí je leckdy dechberoucí. Mohli jsme ji vidět ve filmu Mafiánovi, Čarodějky z Eastwicku nebo také ve filmu Zjizvená tvář z roku 1983.

A právě kvůli této roli držela herečka extrémní dietu. V té době ještě nebyla až tak známá, přesto každý, kdo film viděl, nezapomene na její herecký výkon. A také oběť, kterou byla ochotna pro ztvárnění role přinést.

Role ženy závislé na drogách

Michelle Pfeiffer hraje ve filmu Zjizvená tvář Elviru – ženu závislou na drogách, konkrétně na kokainu. Aby se dokázala vžít do role a podat ji na plátně tak, aby jí divák uvěřil každý pohyb i slovo, musela radikálně zhubnout.

Herečka o hubnutí kvůli roli prohlásila: „Hrála jsem závislou na kokainu, takže to bylo součástí fyzické stránky role, kterou musíte vzít v úvahu,“ píše server eonline.com.

Vzápětí dodala, že se snažila, aby byla postupem času (jak film pokračoval) stále hubenější a hubenější. Podle ní to byl vývoj její postavy, kterou ve filmu excelentně ztvárňuje. Nastaly ale komplikace, se kterými herečka nepočítala.

„Problém byl v tom, že film běžel šest měsíců,“ vysvětluje Michelle Pfeiffer. „Na konci toho jsem měla obrovský hlad, protože ta jedna scéna, což byl konec filmu, kde jsem potřebovala být nejhubenější, to bylo příští týden, pak to bylo další týden a pak to bylo další týden. Všichni se o mě a o to, jak hubnu, báli.“

Jedla rajčatovou polévku

Krásná herečka Michelle Pfeiffer se rozpovídala i o své stravě, kterou dodržovala, když se snažila shodit kvůli roli ve filmu Zjizvená tvář.

Na konci natáčení už jí členové štábu nosili bagety. Měli o ni strach. Herečka prohlásila: „Myslím, že jsem žila jen z rajčatové polévky a marlborek,“ odhaluje internetový deník metro.co.uk.

Zdroj: eonline.com, metro.co.uk
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz