Potraviny, které mohou vyvolat předčasný porod. Maminky by je raději neměly jíst

Zdroj: Shutterstock

V těhotenství si ženy musí dávat pozor na to, co pijí a jedí. Některé potraviny totiž mohou vyvolat předčasný porod. Těsně před termínem se mnohdy nastávající maminky uchylují k tomu, že dělají vše pro to, aby miminko už přišlo na svět. Ne vždy je to ale bezpečné. Maminky, raději je nejezte.

Někteří doktoři maminkám v posledních dnech před porodem dokonce doporučují, co mají dělat, aby se už potomka dočkaly. Jiní zase raději chtějí vše nechat vyloženě na přírodě. V obou případech je dobré vědět, které potraviny mohou vyvolat porod.

Ananas

Tohle sladké ovoce plné vitamínu C je některým lidem nepříjemné pro svou štiplavou chuť. Právě ta je ale zároveň také nejspíš důvodem, proč může ananas vyvolat porod. Podle serveru What to Expect se ale vědci na skutečných účincích ananasu na porod neshodují. Někteří tvrdí, že vliv nemá žádný.

Datle

Datle jsou velmi výživné a mají vysoký obsah vitamínů i vlákniny. Jedna studie z roku 2011 podle Healthline uvádí, že u žen konzumujících v těhotenství výrazné množství datlí bylo zjištěno, že porodily ještě před termínem.

Web také uvádí, že i kdyby k předčasnému porodu nedošlo, je u těchto žen jen minimální pravděpodobnost, že bude muset být porod nakonec uměle vyvoláván.

Kořeněná jídla

Někteří lidé uvádí, že porod vyvolává nejvíce kari a kurkuma. Jsou ale i vědci, podle kterých více fungují feferonky a chilli. Někteří dokonce uvádí pepř a česnek. Společného jmenovatele mají všechny tyto potraviny jediného: jde o ostrá jídla.

Lilek

Lilek je jednou z méně proslulých potravin, u kterých se o jeho vlivu na předčasný porod spíše spekuluje, uvádí Henry Ford Health. Přesto je ale na jejich seznamu a někteří lékaři ho v posledních dnech těhotenství vřele doporučují.

Zdroj: Henry Ford Health, Healthline, What to Expect

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz