Epsomská sůl: Pomůže vám s hubnutím i nervovými problémy. Využití má i v zahradě

Zdroj: Shutterstock

Epsomská sůl má mnoho využití, v kuchyni se překvapivě ale používá jen minimálně. Tento druh soli se nekonzumuje. Používá se v kosmetice, především jako sůl koupelová, a má blahodárný vliv na lidské zdraví. Své kouzlo ale má také ve spojitosti se zahradou a péčí o rostliny.

Epsomská sůl, nebo také síran hořečnatý, je bezbarvá, krystalická, dobře rozpustná látka. Má velmi hořkou chuť. Proto se používá zásadně v kosmetice, nejčastěji v koupelích.

Pozitivní účinky na psychické zdraví

Epsomská sůl obsahuje velké množství hořčíku. Právě díky tomu má velmi pozitivní vliv na psychické zdraví. Hořčík pomáhá při léčbě nespavosti a zmírnění stresu.

Kromě toho také zmírňuje bolest, urychluje regeneraci a je pomocníkem při zažívacích problémech. Hořčík se velmi dobře vstřebává přes pokožku, proto je sůl vhodná právě do koupelí, nebo se používá při výrobě zklidňujících krémů.

Sůl na hubnutí

Epsomská sůl může být mimo jiné pomocníkem při hubnutí. Síran a hořčík, které dostáváme do těla, nás zbavují stresu, což je při dietách velmi podstatné.

Látky podle webu Beauty Epic přispívají k tomu, že má člověk menší tendenci se přejídat. Dříve se cítí plný a dostane tak do těla méně kalorií. Navíc také omezuje takzvané stresové přejídání.

Využití soli v zahradě

Epsomská sůl má své využití také v zahradě. Pokud ji rozpustíte ve vodě a budete ji používat jako postřik, ochráníte tím rostliny před škůdci. Těch stávajících se navíc zbavíte.

Kromě toho dostanou vaše květiny také dávku látek potřebných ke zdravému růstu. Stejně jako v zahradě můžete sůl využít i do postřiku květin pokojových.

Zdroj: Interior Design Info, Beauty Epic, Boots & Hooves Homestead

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz