Pokud bojujete s kašlem a nachlazením, sáhněte po těchto potravinách a dostaňte se znovu do formy

Zdroj: Shutterstock

Každý z nás už se někdy potýkal s nepříjemným nachlazením. Zatímco někdy nám skoro nic není, jindy i zdánlivě nenápadné nachlazení může způsobit pěkné potíže. A co třeba takový kašel? S tím už jsme někdy bojovali všichni.

Jakmile nám není dobře a po zdravotní stránce se necítíme úplně v kondici, máme tendence sáhnout po nějaké pilulce nebo po prášku, od kterého si slibujeme úlevu. My vám dnes naopak poradíme, co byste měli jíst, až na vás příště opět dolehne kašel či nachlazení.

Česnek

To už je taková klasika. Česnek, kterému se přezdívá přírodní antibiotikum, vám může pomoci v boji proti nachlazení a chřipce.

Zajišťuje rychlejší zotavení a má další zdravotní výhody. Česnek je bohatý na sloučeniny, které posilují imunitu, má léčivé vlastnosti a může být součástí vaší každodenní stravy – nejlepší službu ale přinese v čerstvé podobě.

Med

Je všestranný ve svých léčivých vlastnostech, zejména při dýchacích potížích. Má antibakteriální, antivirové, protiplísňové a protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit intenzitu a trvání kašle. Sázely na něho už naše babičky a dobře věděly, proč to dělají.

Citron

„Citron je bohatým zdrojem vitaminu C a antioxidantů, pomáhá posilovat imunitu,“ vyzdvihuje výhody vesele žlutého a typicky kyselého tropického ovoce pharmeasy.in.

Na bolest v krku a kašel vám může pomoci čerstvě vymačkaný citron s teplou vodou nebo čajem. Možná také znáte domácí lék vyrobený z cibule, cukru a citronu.

Kurkuma

Kurkuma je prospěšná díky přítomnosti kurkuminu. Kurkumin dodává kurkumě žlutou barvu a poskytuje protizánětlivé vlastnosti. Toto méně známé koření posiluje váš imunitní systém.

Zázvor

I zázvor patří na seznam potravin, na které se můžete spolehnout, až vám zase příště bude mizerně. Objeví-li se kašel nebo škrábání v krku, je to skvělý pomocník.

„Můžete nakrájet čerstvý zázvor a louhovat jako čaj nebo přidat čerstvě nastrouhaný zázvor nebo zázvorový prášek do jídla,“ doporučuje onhealth.com.

Banán

Konzumace banánů, když trpíte kašlem, nachlazením a dalšími problémy, jako je třeba nevolnost nebo zvracení, pomáhá rychleji se zbavit zdravotních potíží.

Banány jsou bohaté na živiny a rychle působící sacharidy s obsahem rozpustné vlákniny. Kdo by si s chutí nedal sladký banán.

Zdroj: pharmeasy.in, onhealth.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz