Phoebe v Přátelích chránila každé zvíře a stravovala se vegetariánsky. V reálu je to ještě složitější

Zdroj: Profimedia

Každá z postav v seriálu Přátelé je nějak spojená s jídlem. Ross miluje svůj krůtí sendvič, Monika je šéfkuchařka, Rachel zase dělá skvělý puding s hovězím masem a hráškem. Jedlíka Joeyho snad není ani třeba představovat a jeho parťák Chandler nedá ani ránu bez dobrého piva.

Trochu problémová je ale při společných večeřích Phoebe. Ta totiž nejí maso a zároveň kritizuje každého, kdo si nějaký takový pokrm dopřeje. Zdá se ale, že si z toho ostatní nic moc nedělají.

Diváci si postavu jistě pamatují nejen jako ochránkyni zvířat a ztřeštěnou ženu, která dokonce nazpívala písničku pro toulavou kočku, ale také jako vegetariánku, která by se masa na talíři nikdy ani nedotkla. Jak to má ale herečka Lisa Kudrow v reálu?

Herečka několikrát v médiích přiznala, že masu se skutečně vyhýbá, nikoli však proto, že by jí nechutnalo, ale proto, aby chránila zvířata. Stejně tak si prý nedá ani mléko nebo sýr, tady je ale důvod maličko jiný.

Občas si nějaké to kuřecí dá

Dnes osmapadesátiletá Lisa mnohokrát přiznala, že maso někdy na jejím jídelníčku je. Dává si ale vždy pozor na to, odkud pochází. Kupuje pouze takové potraviny, u kterých zná jejich původ, a kuřecí odebírá od známých, u nichž zvířata před smrtí netrpěla.

Maso jí chutná, snaží se ho ale omezovat i kvůli životnímu stylu. Horší je to u ní s mléčnými výrobky. I když by si ráda někdy mléko nebo nějaký ten sýra dala, má bohužel problémy s trávením laktózy.

To znamená, že její tělo velmi špatně reaguje na látky v mléce a mléčných výrobcích a způsobuje herečce zažívací problémy. To je pak samozřejmě komplikací nejen na place, ale i v běžném životě.

Kudrow přiznala, že alergii na mléko někdy řeší prášky. Když má chuť na opravdu dobrý smažený sýr, jednoduše si ho dá, pokud ví, že druhý den nebude mít žádné pochůzky a bude moci trávit čas doma.

Doma i v seriálu

Ke svým problémům se Lisa už mnohokrát v médiích vyjádřila. Obvykle, když se o ní někdo dozví, že vlastně nemůže mléčné výrobky, hned naráží na její podobu s Phoebe, kterou ztvárnila.

„Takže ty jsi hrála vegetariánku, ale ve skutečnosti jsi veganka? To je docela legrační, ne?“ Takové věty prý Kudrow slýchá poměrně často a vždy musí lidem vysvětlovat, že to není tak úplně pravda.

Vegani se podle ní drží striktně toho, že nejedí žádné živočišné potraviny, a to především proto, že se snaží zamezit zabíjení zvířat nebo jejich chovu ve špatných podmínkách. Ona jí jak maso, tak i živočišné produkty.

„Užívám si oboje, ale jenom v takové míře, v jaké to moje tělo zvládne. A hlavně si uvědomuji, že mnohá zvířata jsou určena k zabití, ale ne k tomu, aby trpěla. Proto si dávám pozor, jak jsou chována,“ vysvětluje Kudrow.

Pro mnohé je ztvárnění Phoebe z Přátel to, co si při jejím jménu vybaví. I když si herečka zahrála i jiné role, ve kterých se prý někdy k masu dokonce i dostala, většina z nás ji bude už napořád vnímat jako praštěnou vegetariánku.

Zdroj: functionalmilk.co.za, vogue.com, thechloerose.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz