Petra Janů si postěžovala, že nakynula jako knedlík. Během lockdownu nebyla v jídle striktní

Zdroj: Czech News Center / Pavel Machan / CNC / Profimedia

Ani celebritám se někdy nevyhnou problémy s váhou. Řada dokonale vypadajících modelek často lidem radí, jak se potýkat s problémy, jenomže rady se občas přijímají snáze od někoho, na kom je vidět, že na sobě skutečně pracovat musí. Třeba taková Petra Janů o sobě nedávno prohlásila, že nakynula jako knedlík, zároveň ale objasnila, že na shození váhy už pracuje.

Někdy je to jídlem, jindy nedostatkem pohybu, svou roli ale mohou hrát také nervy a stres. Člověk může přibrat z celé řady důvodů. U Petry Janů se všechny tři zmíněné tak nějak zkombinovaly. Především během koronavirového období totiž pěkně přibrala.

A mrzí ji to nejen proto, že o ní kdysi její budoucí manžel podle iDNES prohlásil, že je tlustá. Je sama na sebe naštvaná a chtěla by s kily zatočit. Ještě před lockdownem totiž vypadala podle svého názoru daleko lépe a je tak načase, aby na sobě opět zapracovala.

Dnes už si dopřává úplně všechno

Dříve Petra Janů hodně sportovala, snažila se vynechávat některé pokrmy a udržovala se v kondici. „Tohle všechno platilo do lockdownu. To jsem byla v jídle celkem striktní, ale jak přišel covid, tak to všechno vzalo za své. Takže teď už jím, až na červené maso, téměř všechno. Odstěhovala jsem se během covidu do lesů se svým pejskem maltézáčkem a zlobila jsem,“ zasmála se v rozhovoru.

Během lockdownu nešlo chodit do bazénů, posiloven ani na řadu sportovišť. Kvůli odloučení od blízkých navíc na řadu osob padl smutek a špatná nálada, které vedly k přejídání. A i Petra Janů tak během této doby, jak sama říká, nakynula.

„Jsem jako knedlík a poznávám to podle šatníku. Vejdu se teď jen do tepláků a několika džín. Tak teď to zase musím shodit, abych vypadala opět jako člověk,“ říká. Dodává, že ačkoli tím asi řadu žen nepotěší, je podle ní pouze jeden způsob, jak zhubnout: dieta a cvičení.

Někdy stačí i chůze

Po čtyřicítce si prý kvůli svým rodinným predispozicím začala hlídat váhu. Teď na ni sice trochu zanevřela, chystá se to ale změnit. V minulosti jí hodně pomohlo chození. Kdysi si koupila chytré hodinky, pomocí kterých si váhu hlídala. Možná je vytáhne i teď?

„Je na nich i krokoměr. Musím, no, měla bych ujít denně 10 tisíc kroků, abych byla ve formě a neztloustla. To se tak říká, že to má být tolik. Jenom na jevišti během koncertu někdy udělám kolem šesti nebo šesti a půl tisíce kroků,“ svěřila se už kdysi.

Nemilé zkušenosti má Petra ale i s hubnutím, které nebylo tak úplně chtěné. Po operaci žlučníku v roce 2018 shodila za měsíc 6 kilogramů. Pro deník Aha! se tehdy svěřila, že měla strach, protože jedla zcela normálně a o úbytek váhy tehdy nestála. Nakonec se ale vše dalo do pořádku.

Dnes by o podobný způsob hubnutí rozhodně zájem neměla. Ačkoli šla kila rychle dolů, jednalo se o zdravotní problém, nikoli důsledek nějaké snahy. Kromě toho, že takové hubnutí není zdravé, pokud člověk shodí pár kilo poctivě, má to podle Petry velký pozitivní vliv také na jeho duševní zdraví.

Zdroj: Super, iDNES, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz