Papájová dieta: Zkuste k hubnutí využít toto tropické ovoce

Zdroj: Shutterstock.com

Papája není jen sladká pochoutka pro chuťové buňky. Je také plná živin a může se pochlubit několika zdravotními výhodami. Málokdo by si ji ale dokázal spojit s hubnutím. 

Papája je dostupná po celý rok a je oblíbeným ovocem u mnoha lidí. Nejenže pomáhá zlepšit trávení, ale také vám zajistí zářivou pokožku. To ale není všechno, co vám papája může nabídnout. 

Co je papája? 

Papája je měkké tropické ovoce žlutooranžové barvy. Tento druh ovoce má kulatý a baculatý tvar a dodává se ve větších i menších velikostech. 

„Její chuť závisí na tom, zda jíte zralou nebo nezralou papáju,“ popisuje everydayhealth.com. Když je papája zralá, je sladká a má chuť srovnatelnou s melounem. Na druhou stranu nezralá papája může být úplně bez chuti, nebo její chuť může být cítit opravdu minimálně. 

Slyšeli jste o papájové dietě? 

O papáje se hovoří ve spojitosti s hubnutím, i když by si právě tohle ovoce s redukcí hmotnosti dokázal spojit jen málokdo. 

Existuje dokonce i papájová dieta. Jak funguje? „Když držíte papájovou dietu, musíte papáju jíst dva dny,“ odhaluje velmi stručně timesofindia.indiatimes.com

My dodáme, že by se tato dieta měla dodržovat dva až tři dny v týdnu po dobu dvou až tří měsíců pravidelně. Nejenže shodíte přebytečná kila, ale také zlepšíte trávení a detoxikujete tělo. 

Jak papája může pomoci s hubnutím? 

„Papája obsahuje papain, trávicí enzym, který pomáhá trávit bílkoviny a čistí střevní stěny,“ popisuje stylecraze.com. Když váš trávicí systém začne fungovat lépe, zrychlí se metabolismus těla a pomůže spalovat tuky. 

Tohle ovoce má také poměrně nízký obsah kalorií. Kromě toho papája obsahuje velké množství vody a je nabitá vlákninou.  

Vláknina pomáhá zadržovat vodu ve střevě a změkčuje stolici, čímž předchází zácpě. Také se váže na molekuly tuku a zabraňuje vstřebávání tuků. 

Další zdravotní přínosy papáji 

I když papája nezpůsobí, že během noci ztratíte několik kilogramů, může být při hubnutí skvělým pomocníkem. To ale není všechno, co vám může nabídnout.  

Vzhledem k tomu, že papája je bohatá na antioxidanty, může ovoce pomoci chránit buňky před poškozením a snížit riziko rakoviny. 

Papája obsahuje vitamin C, draslík, antioxidanty a vlákninu, která pomáhá udržovat vaše tepny zdravé a podporuje průtok krve. To může také snížit hladinu cholesterolu a snížit riziko srdečních onemocnění, vysokého krevního tlaku a mrtvice. 

Zdroj: everydayhealth.com, timesofindia.indiatimes.com, stylecraze.com 

Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz