Padání vlasů trápí mnoho žen: Díky těmto potravinám bohatých na železo udržíte svou korunu krásy v plné síle

Zdroj: Shutterstock

Padání vlasů je estetický problém, který dokáže nepříjemně potrápit nejen maminky po porodu, ale prakticky kohokoli. Muže i ženy bez rozdílu věku. Za den nám běžně vypadne hned několik desítek vlasů. A je to naprosto přirozená věc.

Vlasy ztrácíme během česání, ženám zůstávají na gumičkách nebo nám řeknou sbohem i jen při pouhém prohrábnutí si hřívy rukou.

Trápí vás padání vlasů?

Možná si ale všímáte, že ve vašem případě je to vypadávání horší. Nacházíte vlasy na gauči v obýváku, polštáři v posteli nebo na zemi.

Je jasné, že padání vlasů nechcete nechat jen tak. Zejména ženy to dokáže pořádně vykolejit, vždyť vlasy jsou korunou krásy. Nikdo o ně nechce dobrovolně přijít.

Pokud máte pocit, že vám vlasy padají více, než je zdrávo, a nechcete se hned svěřovat do rukou doktorů nebo polykat chemické tabletky, jděte na to jinak.

Vhodnou a neškodnou cestou je zaměřit se na jídelníček a přidat do stravy potraviny, které mohou být při padání vlasů nápomocné. O které potraviny jde?

Špenát

Pepek námořník věděl, že špenát je výborný na svaly. My zase víme, že dokáže pomoci ve chvíli, kdy vám padají vlasy jako o život.

U žen je totiž velmi často padání vlasů způsobeno nedostatkem minerálů. Konzumace špenátu zajistí tělu dostatek bílkovin, vitamínu D a pořádnou nálož železa.

Slunečnicová semínka

Slunečnicová semínka v sobě obsahují opravdu velké množství vitamínu B5, který je známý též jako kyselina pantotenová.

„Vitamín B5 pomáhá s prokrvením pokožky hlavy a růstem vlasů,“ doplňuje eatthis.com. Kyselina pantotenová je spojována s vypadáváním vlasů, pokud je jí v těle málo.

Losos

Máte rádi lososa? Pokud ve vašem jídelníčku chybí, možná byste mu ve svém vlastním zájmu měli přijít na chuť.

Naše tělo toho dokáže hodně. Co ale neumí, je vytvářet omega-3 mastné kyseliny. Ty jsou pro naše tělo důležité hned z několika důvodů. Jedním z nich jsou také vlasy, které pomáhají udržovat zdravé, lesklé a brání jejich vypadávání.

Sušené švestky

Jak již bylo zmíněno – za vypadáváním vlasů v mnoha případech stojí nízká hladina železa v těle. Doplňovat ho můžete pilulkami nebo třeba tak, že budete mlsat sušené švestky.

„Sušené švestky jsou známé jako skvělý zdroj železa,“ píše timesofindia.indiatimes.com. Výrazně tak prospívají ke kvalitě vlasů a mohou zabránit i jejich vypadávání.

Zdroj: eatthis.com, timesofindia.indiatimes.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz