Omlazující okurková voda: Odhalte její zdravotní přínosy

Zdroj: Shutterstock.com

Okurková voda je levný, rychlý a chutný způsob, jak dodržet pitný režim a udělat něco dobrého pro své zdraví. Okurky obsahují řadu vitamínů, antioxidantů a dalších živin, které mají pozitivní vliv na naše zdraví i tělo. 

Mohou například pomoci předcházet řadě onemocnění, včetně rakoviny a cukrovky a také udržovat kosti, kůži a svaly zdravé. Poznejte i další výhody okurkové vody. 

Proč pít okurkovou vodu? 

„Pití okurkové vody vám může pomoci nakopnout metabolismus, podpořit hubnutí, zvýšit energii a stimulovat detoxikační proces,“ vysvětluje theharvestkitchen.com.  

Přidáním okurky do vody získáte nejen zajímavější chuť, ale také důležité vitaminy, minerály a antioxidanty, které v obyčejné vodě nenajdete.  

Pročistí a detoxikuje tělo 

„Okurková šťáva má schopnost pročistit a detoxikovat celé tělo,“ odhaluje další přínos pití okurkové vody express.co.uk

Kromě toho bylo zjištěno, že pomáhá zmírňovat trávicí problémy, jako je gastritida, kyselost, pálení žáhy, poruchy trávení a žaludeční vředy. 

Je také důležité zmínit, že okurka v sobě obsahuje pro tělo důležité antioxidanty. Ty pomáhají předcházet a oddalovat poškození buněk oxidačním stresem. 

Pomáhá udržet krevní tlak v normě 

Strava s vysokým obsahem sodíku a nízkým obsahem draslíku může vést k vysokému krevnímu tlaku, takže zařazení draslíku do stravy může pomoci udržet krevní tlak v normě. 

„Okurky jsou vynikajícím zdrojem draslíku, díky čemuž je okurková voda dobrým způsobem, jak tělu dodat více důležitého minerálu,“ píše medicalnewstoday.com.  

Prevence rakoviny 

Okurky jsou bohaté na flavonoidy, které mohou pomoci v boji proti rakovině. O důvod navíc, proč zařadit okurku do jídelníčku nebo pít mnohem více okurkové vody.  

Okurková voda pro krásnou pleť 

Snad každá žena chce mít krásnou a bezchybnou pokožku. Už jen samotné dodržování pitného režimu a hydratace může se vzhledem pokožky udělat mnohé. 

Když navíc do vody přidáte okurku, která je bohatá na vitamin B, můžete s její pomocí předejít vzniku akné a nevzhledných pupínků. Pitím okurkové vody můžete předejít nepříjemným kožním problémům. 

Recept na okurkovou vodu 

Na přípravu okurkové vody potřebujete polovinu citronu nakrájeného na kousky, půlku salátové okurky nakrájené na plátky a čistou vodu. 

Vše smíchejte ve skleněném džbánu nebo dostatečně velké láhvi na vodu a poté vypijte. „Případně můžete okurku rozmixovat pro intenzivnější chuť,“ doporučuje beautybites.org

Okurkovou vodu můžete popíjet po celý den a plnohodnotně splnit doporučený pitný režim. Vždy si můžete připravit čerstvou porci.  

Zdroj: beautybites.org, theharvestkitchen.com, express.co.uk, medicalnewstoday.com 

Autor: Karolína Nezbedová 

Přidat na Seznam.cz