Horoskop: Každé znamení má svá prokletá jídla. Těmto se raději vyhýbejte

zena snidane
Zdroj: Shutterstock.com

Řada lidí má za to, že obecně bychom se měli vyhýbat smaženým jídlům a více do jídelníčku zařazovat zeleninu a ovoce. To je sice pravda, některé potraviny nám ale v malém množství neublíží a zdravý životní styl neznamená, že si nemůžete dát pořádně šťavnatý burger. Pravdou je, že to, čemu byste se měli vyhýbat, je hodně spojeno i se znamením, ve kterém jste se narodili.

Ačkoli u některých jídel se říká, že jsou zdravá, ne pro každého to platí. Každé znamení má nějaké to prokleté jídlo, kterému by se mělo vyhýbat. Řada lidí o tom neví, takže si v životě způsobují zbytečné komplikace.

Samozřejmě to neznamená, že jídlo, které je pro vaše znamení tak trochu problémové, musíte vynechávat z jídelníčku úplně. Jen je třeba znát jeho účinky na vaše tělo a omezit ho na takové množství, aby vám nemohlo ublížit. Čemu se tedy na základě horoskopu máte vyhýbat vy?

Vždy v nesprávný čas

Některá znamení mají za to, že jde jednoduše o smůlu. Kdykoli někam vyrazí, překvapí je nepříjemné střevní problémy. Může jít o průjem, ani takové nadýmání ale není úplně ideální například před pracovním pohovorem. K těmto znamením patří Beran, Panna, Vodnář a Rak.

Lidé narození v těchto znameních by měli ve svém jídelníčku omezit mléčné výrobky a luštěniny. Ačkoli obojí je ve své podstatě zdravé, pokud je toho moc, jednoduše to má své následky. Neznamená to ale, že si nemůžete taková jídla vychutnat vůbec. Jen si zkrátka nedávejte k večeři fazolovou polévku, pokud vás další den čeká něco významného.

Pozor na svou váhu

Někdo může sníst guláš se šesti a jít se válet na gauč, jenže jiný se jen podívá na tabulku čokolády a má dvě kila nahoře. Váhy, Lvi, Střelci a Kozorohové nepatří jednoduše k těm, kteří mají dobré spalování. Pokud si chtějí dopřát tučná a kalorická jídla, musí potom také své hříchy nějak odčinit.

Ačkoli je to nespravedlivé, bohužel, někteří lidé shodí spořádaný bůček jenom tím, že si jdou po obědě odpočinout. Netvrdíme, že by měli lidé v těchto čtyřech znameních úplně přestat s konzumací tučných a sladkých jídel, rozhodně je ale dobré je omezit, a pokud to jde, vyhýbat se jim co nejvíce. O to víc si je pak koneckonců vychutnáte jednou do týdne.

Nic se nemá přehánět

Býk, Štír, Blíženci a Ryby patří k těm, kteří chtějí žít za každou cenu zdravě. Jenomže někdy si neuvědomí, že to, co dělají, je vlastně úplný opak. Zelenina je sice zdravá, lidské tělo z ní ale nemůže čerpat všechno. A to platí i o ovoci, které může mít navíc neblahé účinky na vaše zdraví.

Citrusy a kyselé ovoce by měli tito lidé ze svého jídelníčku vynechat, právě pomerančové džusy ke každé snídani jim totiž způsobují nepříjemné pálení žáhy. Stejně tak i oblíbený ananas a další tropické ovoce nedělají žaludku ve velkém množství dobře. Možná je na čase zařadit do jídelníčku i jiné pokrmy a těm zdánlivě zdravým se vyhnout.

Zdroj: Yahoo, Times od India, Bon appétit

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz