Odbornice prozrazuje skvělé tipy a triky pro uklizenou domácnost. Uvidíte, jak se vám uleví

Zdroj: Shutterstock

Přáli byste si mít krásně uklizenou domácnost, ale stále se vám to nedaří? Nevadí. Společně se podíváme na pár triků, o které se podělila Dilly Carter, autorka knihy Create Space. Tato žena je mistr ve svém oboru, a od koho jiného tedy čerpat rady než přímo od ní?

Dilly je profesionální organizátorka s více než čtyřiceti tisíci sledujícími na sociální síti Instagram. Jako dítě se ocitla v srílanském sirotčinci, později pak byla adoptována rodinou v Anglii.

Pomáhá, kde může

Dilly má nejrůznější klienty, kteří mají doma doopravdy velký nepořádek. Žena se naučila objevovat klid uprostřed chaosu a své nejlepší tipy a triky odhalila v knize, která vyšla letos v lednu.

Podělíme se s vámi o pár skvělých triků, které se budou hodit při udržování čisté domácnosti. Uklizená domácnost vám pomůže cítit se mnohem lépe a nebudete se stresovat z nezvaných hostů. V koupelně se pokuste udržovat čisté okenní prahy, nepořádek na parapetu udělá opticky menší prostor. Zkuste investovat do svíček a rostlin, které udělají z koupelny domácí lázně.

A co třeba chodba? Udělejte si seznam, ve kterém si určíte, co potřebujete v blízkosti předních dveří. Dilly dodala: „Často vidím tašky nahromaděné u předních dveří. Zkuste se jich zbavit a držte si menší výběr robustních tašek. Nezapomeňte je však uložit do kufru auta, aby byly připraveny, když je potřebujete.“

Dětský pokoj může být na úklid velice náročný. Zbavit se přebytečných hraček může být jednoduché. Požádejte své děti, aby vybrali pět věcí, které pak darujete na charitu. Jedná se o skvělý vzdělávací nástroj, který vás zbaví přebytečných hraček.

Uspořádejte si celý dům

Kuchyně je centrem domu. Toto místo by mělo být příjemné, ale organizované. Uspořádejte své skříně stejným způsobem jako supermarket. Potraviny, které najdete společně v obchodech, by měly být společně v lednici a skříních. Uspořádání koření v abecedním pořadí také usnadní jeho hledání.

V ložnici se pak snažte mít co nejméně věcí. Je to místnost, ve které chcete načerpat co nejvíce energie a klidný spánek je velice důležitý. Koš se špinavým prádlem zkuste schovat do skříně, budete se cítit o mnoho lépe. Náladové osvětlení, květiny a vonná svíčka udělá z vaší ložnice luxusní prostředí.

Jakmile se zbavíte přebytečného harampádí, ucítíte značnou úlevu. Tak na co čekáte? Vydejte se vstříc uspořádané domácnosti.

Autor: Pavel Světlý

Přidat na Seznam.cz