Nová show Jamieho Olivera nemá mezi mnohými úspěch. Tento bohatý kuchař prý nerozumí chudobě

jamie_oliver
Zdroj: Shutterstock

Jeden z nejznámějších britských kuchařů a autor několika úspěšných kuchařských knih Jamie Oliver si vyslechl kritiku od nejednoho diváka jeho nové kuchařské show Wonders neboli Zázraky, která se začala vysílat posledního října.

V tomto pořadu Jamie vaří a ukazuje lidem recepty, které se podle jeho slov dají připravit za méně než jednu libru na porci. Zatímco původním záměrem, jak sám prohlásil, bylo dát divákům inspiraci připravit chutné jídlo za malou cenu, pořad zatím nesklízí očekávané ovace. Uvařil například sekanou, zeleninové lasagne, boloňské špagety nebo kari.

Kuchař schytal téměř okamžitou vlnu kritiky

Terčem kritiky se Jamie na svých sociálních sítích stal brzy po odvysílání pořadu. „Mám plné zuby multimilionářů, kteří natáčí pořady o vaření levných jídel v kuchyních, které stojí víc než můj dům,“ uvedla na twitteru jedna z divaček. Kuchař totiž podle mnohých obyčejných lidí nedokázal vůbec pochopit chudobu a jeho „vcítění“ do života chudých je jedna veliká lež.

Navíc, ačkoliv prý Jamie počítal cenu ingrediencí použitých v jeho receptech podle jejich průměrné ceny v největších britských supermarketech, neuvedl další podrobnosti o konkrétních ingrediencích, které sám při vaření použil. Proto se dá předpokládat, že je veliký rozdíl mezi kvalitou například mletého masa, které multimilionář v pořadu použil, a tím, které by použil opravdu chudý člověk.

„Jídlo za jednu libru. Akorát vám zapomněli říct, že nejdřív budete muset jít do supermarketu a utratit tam dalších 50,“ můžeme číst jeden z mnoha názorů na kuchařově Twitteru.

Fanoušci Jamieho brání zuby nehty

Někteří fanoušci ale zůstávají svému oblíbenému kuchaři věrní a zastávají se ho před kritiky, kteří zaplavují jeho sociální sítě.

„On se jenom snaží lidem pomoct vyrovnat se se svou situací a dává jim naději v době, která je pro mnohé rodiny smutná a bídná,“ brání svého idola jeden ze sledujících. Přidávají se i další.

„Jsou lidé jako Jamie, kteří dělají něco, aby ostatním pomohli. Pak jsou tu internetoví trollové, kteří si stěžují a fňukají, protože je bohatý, a oni ne,“ obouvá se v této internetové válce další fanoušek do kritiků.

„Pokud máte lepší nápady, měli byste se obrátit na produkční společnosti. Pokud ne, běžte dál,“ navrhuje někdo sarkasticky řešení dané situace.

Zdroje: Twitter Jamieho Olivera, Daily Mail, 7News

Autor: Denisa Weisová

Přidat na Seznam.cz