Nikol Švantnerová ukázala svoji extrémní dietu. Sama se přitom léčila s anorexií

Zdroj: Nextfoto

Modelka Nikol Švantnerová se se svými fanoušky podělila o dosti radikální dietu. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Vzhledem k tomu, že modelku sleduje hodně mladých dívek, mohou rady způsobit neštěstí.

Dopad sociálních sítí                                           

Sociální sítě nám umožňují být ve spojení s přáteli. Jenže také dávají prostor na sdílení názorů s velkým množstvím lidí, kteří si pravost uvedených informací jen zřídkakdy uvědomují.

Čím více má člověk sledujících, tím spíše by si měl dávat pozor na to, co veřejně prezentuje. Obzvláště mladí mají totiž tendenci napodobovat to, co dělá jejich oblíbený influencer.

Bohužel si stále mnoho veřejně známých osob svoji zodpovědnost neuvědomuje. Někteří si dokonce vliv svých slov připouští, ale ohled na to moc neberou.

Modelka Nikol Švantnerová se může chlubit více než 250 tisíci sledujících na Instagramu. Nedávno však na svůj profil vyvěsila přinejmenším zarážející příspěvek.

Hodně zredukovaný jídelníček

Po úvodu, kde přiznala, že nemá kvalifikaci výživového poradce a zároveň se jí o svém jídelníčku psát moc nechce, přeci jen neodolala a zveřejnila obrysy stravovacího plánu.

Podle informací Expresu napsala Nikol Švantnerová toto: „Já miluju jídlo a nesnáším diety, v modelingu jsem si zažila už snad vše a jsem aspoň v tomhle rozumnější. Mám docela velký výdej, a tudíž se snažím podle toho i jíst.“

Jenže na to paradoxně navazoval výčet potravin, které modelka odmítá. „Omezila jsem docela dost sladké. Tím, že chodím spát kolem desáté, už nejím po sedmé hodině, u toho jsem viděla největší změnu. Omezila jsem víno. Nejím moc přílohy, maximálně rýži. Jím hodně zeleninu, celozrnné těstoviny a ráno snídám pouze low carb kaši.“ 

Nikol a poruchy příjmu potravy

Ještě více zarážející je fakt, že se dříve Nikol Švantnerová léčila s anorexií. Mohla by tedy vytušit, jakou pohromu její příspěvek může způsobit u mladých slečen, které se v ní zhlédly.

„Bylo mi sedmnáct, byla jsem dva měsíce v Hong Kongu za modelingem a strašně mě nutili hubnout, i přesto, že jsem byla hubená dost. Jenže jsem jim věřila. Touha po tom něco dokázat byla veliká a já mladá. Skoro jsem nejedla a opravdu jsem jim věřila, že jsem tlustá,“ řekla podle informací Blesku.

Sami sledující upozornili modelku na nevhodnost příspěvku. Mladí, ale někdy i starší fanoušci nekriticky přejímají názory svých oblíbenců, což může být i v tomto případě velmi nebezpečné.

Zdroj: Blesk, Expres, Instagram Nikol Švantnerové

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz