Nikdy předtím se nepyšnila takovým tělem. Jitka Nováčková radí tipy na skvělou postavu po porodu

Zdroj: Profimedia

Modelka Jitka Nováčková má sice pětiměsíční dceru Leah, ale postavu má lepší než kdykoliv předtím. Ani na soutěži krásy nebyla tak dokonalá jako teď. A své tělo po porodu se nebojí ukázat v plavkách a poradit ženám, jako je ona, co jí k takové postavě pomohlo.

Sexy modelka je sice čerstvou maminkou, ale klidně by se mohla vrátit na přehlídková mola. Nikdo by totiž nepoznal, že má za sebou těhotenství a porod. Její postava je nyní daleko lepší než v roce 2011, kdy se stala královnou krásy. Ona sama ale nemůže uvěřit tomu, že má takovou postavu. „Až porodím, konečně začnu cvičit, říkala jsem si v říjnu. Na několik měsíců jsem musela mít klidový režim do konce těhotenství, a i když nejsem profesionální sportovec, pohyb byl poslední roky mou součástí,“ začala své povídání Jitka na Instagramu.

Myšlenky na cvičení nebyly

V průběhu těhotenství ale s pohybem musela přestat, protože ji všechno bolelo. Ale nějaká aktivita jí chyběla. Nedalo se nic dělat, Jitka jen odpočítávala dny do konce. Když se jí dcera narodila, myšlenky na postavu šly úplně stranou. „Nejenže mi postava byla úplně jedno, nebyla ani žádná energie. Samozřejmě jsem od té doby cvičila jen jednou. A to jen abych se odreagovala a nebolela mě záda,“ přiznala kráska.

Kvůli nevyspání a stoprocentní péči o dceru neměla ale na nějaké diety či pravidelný pohyb myšlenky. „Ani nevím jak, ale brzy po porodu jsem zjistila, že jsem zhubla na původní váhu (svalová hmota mi totiž během těch nečinných měsíců ustoupila a tuk je lehčí než svaly). Samozřejmě mé tělo není tak pevné, protože není tak osvalené,“ dodala.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený JITKA NOVACKOVA (@jitkanovackova)

Poradila i maminkám

Sama ale přiznala, že o takové postavě, jakou má teď, se jí ani nesnilo. A jak se jí to povedlo? „Došlo mi, že kromě ztráty části svalů, jsem postupem času od porodu přestala jíst dostačující porce a jím jen dvakrát až třikrát denně úplně malé studené porcičky, co dům dal, a tak se mi metabolismus pravděpodobně zpomalil,“ svěřila se modelka.

Chce poradit i ostatním maminkám, které řeší to, jak po porodu vypadají. „U mě funguje jíst pětkrát denně, nepřejídat se, nemít hlad. Vezmu si do restaurace krabičku nebo si doma dám zbytek nedojedeného jídla do lednice a sním to později. Investovala jsem do svalové hmoty, ke kardiu jsem posilovala. Svaly samy o sobě na svůj provoz pálí více kalorií, i když zrovna necvičíte, a já z toho těžím dodnes,“ uzavřela své povídání Jitka.

Zdroj: Instagram
Autor: Barbora Turková

Přidat na Seznam.cz