Nevyhazujte slupky od pomeranče. Uvařte si z nich raději vynikající čaj

Zdroj: Shutterstock

Současné období doslova vybízí k tomu, aby si člověk zalezl pod deku s knihou a šálkem nějakého dobrého čaje. V chladném počasí se člověk rád zahřeje vynikajícím nápojem. Čaj si můžete vyrobit i doma a nepotřebujete k tomu vlastně prakticky nic jiného než zbytky, které byste normálně vyhodili.

Pokud dojíte pomeranč, slupky z něj nevyhazujte. Dají se použít mnoha způsoby. Web Womans World například radí pomerančovou slupku zahrabat do hlíny k domácím květinám, kterým poslouží jako skvělé hnojivo.

Dalším způsobem, jak kůru využít, je podle serveru Health Shots například provonění vašeho šatníku. Jednoduše na topení usušenou pomerančovou kůru strčte do skříně a vaše oblečení bude vždy svěží. Málokdo ale ví, že kůra z pomeranče se dá svým způsobem i konzumovat.

Zdravý a vynikající čaj

Uživatel Armen Adamjan na TikToku radí, jak si během chvíle doma uděláte ten nejlepší čaj, jaký jste kdy pili. Nemusíte utrácet peníze za to, že si pomerančový nápoj koupíte v obchodě. Využijte k jeho výrobě raději slupky, které byste jinak zbytečně vyhodili.

Stačí je dát na plech a 30 minut je sušit v troubě na 180 °C. Potom je nechte vychladnout, nasypte do mixéru a rozmixujte je na velmi jemný prášek. Nic dalšího k nim není potřeba přidávat. Pak už jenom stačí koupit čajové pytlíčky, do kterých prášek nasypete.

Možná se vám zdá, že z pouhé jediné suroviny nikdy nemůže vzniknout kvalitní a chutný čaj, až ale jeho přípravu vyzkoušíte, budete mile překvapeni. Kromě toho, že je nápoj chutný, provoní také krásně celou vaši domácnost.

V jednoduchosti je síla. Ale…

K tomu, abyste si šálek čaje vychutnali, skutečně potřebujete pouze pomerančovou kůru a horkou vodu. Na druhou stranu existuje řada způsobů, jak si můžete nápoj vylepšit, jak s ním překvapíte své hosty a naladíte doma pohodovou, skoro až vánoční atmosféru.

Čaj můžete osladit medem, přidat do něho trochu skořice či citronové šťávy. Při jeho servírování využijte také jemné oranžové barvy a dozdobte šálek s nápojem třeba kolečkem pomeranče nebo celou skořicí.

Pokud takový nápoj připravíte svým hostům, můžete si být jisti, že atmosféra u vás doma bude uvolněná a příjemná a o témata k hovoru rozhodně nebude nouze. Nejeden z vašich přátel navíc možná bude chtít recept, a vy je budete moci ohromit tím, že jde vlastně jenom o spotřebování zbytků.

Zdroj: TikTok, Health shots, Womans world

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz