Nepodceňujte správnou funkci ledvin. Tyto nápoje detoxikují a pomohou je pročistit

Zdroj: Shutterstock

Ledviny jsou malé orgány, které hrají zásadní roli při udržování vašeho zdraví. Jsou součástí vašeho močového traktu a pracují na filtrování krve. Mnoho lidí ale jejich zdraví nevěnuje tolik pozornosti, kolik si zaslouží.

Pokud jste nikdy neměli problémy s ledvinami nebo například ledvinové kameny, pak možná i vy podceňujete starost o to, v jakém jsou stavu. Je ve vašem zájmu udržovat ledviny v dobré kondici, kterou můžete podpořit například jejich očistou.

Proč je detoxikace ledvin důležitá?

Tyto dva orgány ve tvaru fazole, které se nacházejí na obou stranách vaší páteře, jsou zodpovědné za filtrování krve, odstraňování odpadu a přebytečné tekutiny z vašeho těla.

Ledviny odstraňují také kyselinu produkovanou buňkami, které udržují zdravou rovnováhu vody, solí a minerálů.

„I když jsou vaše ledviny schopny detoxikace samy, nemusí fungovat optimálně,“ varuje mindbodygreen.com. To může způsobit příznaky jako je únava, nadýmání a problémy se spánkem

Jak poznáte, že potřebujete detoxikaci ledvin?

Když jsou vaše ledviny přetížené a nefungují dobře, může vaše tělo začít nadměrně zadržovat vodu, což vede k nepříjemným otokům.

Dalším příznakem může být nadměrná únava. Za tím hned nemusí stát právě ledviny, ale jejich špatná funkce se s únavou a nedostatkem energie často spojuje.

Zmínit musíme také problémy se spánkem, potřeba častějšího močení, špatnou chuť k jídlu nebo suchou a svědivou pokožku.

Nápoje, které pročistí ledviny

Očistu ledvin můžete provést přírodní cestou a to za pomoci některých nápojů. Jedním z nich je například pampeliškový čaj.

Pampelišky se používají v indiánských lécích k léčbě onemocnění ledvin. Působí protizánětlivě a rozpouští ledvinové kameny.

Pomoci může také řepná šťáva. „Řepná šťáva je plná antioxidantů, které odstraňují volné radikály a řepa tak zvyšuje kyselost moči,“ vyzdvihuje její benefity hhdresearch.org.

Šťáva z řepy pomáhá odstraňovat vápník a snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů. Řepa pomáhá čistit vaši krev a podporuje tuto část práce ledvin.

Zázvorový čaj a podceňovaná kopřiva

Zázvor je koření se spoustou zdravotních výhod. Odstraňuje volné radikály a snižuje zánět spojený s onemocněním ledvin. Pro očistu ledvin si proto můžete s klidným svědomím připravit zázvorový čaj, který je oblíbený také při nachlazení.

Většina lidí ji považuje za otravný plevel. Kopřiva dvoudomá je přitom rostlina s dlouhou historií využití v tradiční bylinné medicíně. Je známo, že snižuje zánět a má vysoký obsah antioxidantů.

Protože je to diuretikum, kopřiva pomáhá vyplavovat bakterie z močových cest. Ke každému šálku čaje vypijte navíc sklenici vody, abyste pomohli propláchnout ledviny.

Zdroj: mindbodygreen.com, hhdresearch.org
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz