Nejlepší dárky, které se dají sníst

Zdroj: Shutterstock

Vybrat ten pravý dárek je někdy pořádný oříšek. Pokud stále váháte, zvolte jedlé dárky. Ty nikdy neurazí, navíc je k dispozici tolik možností, že najdete to pravé pro každého. Tyto dárky navíc ani nemusí být drahé, ovšem samozřejmě můžete vybrat i luxusní lahůdky. Volba záleží jen na vás, zde najdete ty nejlepší tipy.

Sýrové předplatné

Sýry jsou velmi oblíbené, ovšem nabídka je pestrá. Pokud víte, co má obdarovaný rád, pak je výběr jednoduchý. Pokud si však nejste jistí, můžete namísto toho sáhnout po sýrovém předplatném. To můžete koupit na několik měsíců a udělat tak pořádnou radost. Lze tak ochutnat různé sýry, ty jsou navíc mnohdy doplněné dalšími delikatesami nebo třeba vínem.

Maldonská sůl

Jak se říká, sůl nad zlato. V kuchyni ji využívá každý, ovšem málokdo objevil kouzlo maldonské soli. Jde o velmi oblíbenou mořskou sůl, zejména mezi profesionálními kuchaři. Ovšem tento luxus si můžete užít i doma.

Koření z celého světa

Kromě samotné soli je výborné i koření. Kvalitní produkty jsou v kuchyni neocenitelné – dokáží jakékoli jídlo pozvednout na vyšší úroveň. Pokud tedy chcete udělat radost někomu, kdo rád vaří, pak je koření ideální volbou.

Sladké pokušení

Skvělým dárkem jsou bio marmelády a medy. Hodí se k snídani, osladí život a využít je lze i při vaření. Pořídit můžete netradiční kombinace, třeba malinovou s chilli, višeň s vínem a podobně. I v kategorii medů je pestrý výběr, nemusíte se držet pouze klasiky. Lákavé jsou medy se zázvorem, rakytníkem či mateří kašičkou. Vytvořte si vlastní ideální kombinaci, nebo pořiďte již připravený dárkový set.

Bio kvalita

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli jedlý dárek, bio kvalita je vždy plusem. Přísady pochází z ekologického zemědělství od ověřených dodavatelů. Můžete se tak spolehnout, že darujete to nejlepší. Vyberte si produkty od značky dmBio. Nabídka je pestrá – od běžných surovin, které nesmí chybět v žádné domácnosti, až po různé sladkosti, delikatesy a nápoje.

Nejlepší dárky, které se dají sníst

Set pálivých omáček

Pokud hledáte dárek pro milovníka pálivého, pak je jasnou volbou set pálivých omáček. Zahrnuje výběr toho nejlepšího a umožňuje ochutnat i speciální či extra pálivé omáčky. Přidat je lze přitom do různých jídel, rozhodně tak najdou využití. Mnohdy jde o malé lahvičky, takový degustační set je skvělý a umožní najít nový oblíbený produkt.

Sušené ovoce a ořechy

Zdravé mlsání vždy potěší, oblíbená je kombinace ořechů a sušeného ovoce. Opět můžete vybírat z různých dárkových setů, či sestavit vlastní kombinaci. Nemusíte zůstat u klasických křížal – sáhněte po něčem exotickém. Oříšky mohou být v čokoládě, skořici či jinak ozvláštněné, pečlivým výběrem zajistíte ten nejlepší zážitek z každého kousku.

Olivový olej

Jednou z dalších věcí, která najde využití v každé kuchyni, je olivový olej. Nemusíte zůstávat pouze u klasiky, i když poctivý olivový olej rozhodně potěší. Ovšem o něco zajímavější volbou jsou ochucené oleje – například citronový, bazalkový, česnekový nebo oblíbený chilli olej.

Luxusní paštiky

Pro milovníky masa a slaných pochutin se nabízí paštiky, rillettes i foie gras. K dispozici jsou luxusní kombinace, různé dárkové sety, což vám otevírá spoustu možností. Snadno vyberete to pravé, čím potěšíte mlsný jazýček.

Přidat na Seznam.cz