Nejdražší hranolky světa se podávají s lanýži a posypané zlatem. To se odráží na jejich ceně

Zdroj: Profimedia

Hranolky milují děti i dospělí. Někdy si je dáváme jako přílohu k jídlu, ve stánku na akcích se ale dají obvykle levně koupit i samotné, třeba s kečupem a tatarkou. To ale rozhodně není případ restaurace Serendipity na Manhattanu.

Pokrmu se zde říká Crème de la Crème Pomme Frites a jedná se o nejdražší hranolky na světě. Mají dokonce svůj zápis v Guinnessově knize rekordů. Šéfkuchař Frederick Schoen-Kiewert je zde připravuje už několik let.

Nejdražší hranolky světa

Crème de la Crème Pomme Frites jsou hranolky vytvořené ze speciální odrůdy brambor zvané Chipperbec. Ty jsou následně blanšírované v šampaňském Dom Perignon a francouzském octu.

Poté se hranolky smaží v čistém husím sádle a podávají se s italskými lanýži. Jsou dochuceny speciálním smetanovým sýrem, podávají se na křišťálovém arabeském talíři posypané jedlým zlatem. Jejich cena je téměř 45 000 korun. Prohlédnout si je můžete na tomto videu.

Nejrychlejší jedlík

Většina lidí by si konzumaci takového jídla chtěla vychutnat. V případě, že už si hranolky někdo dá, jí je pomalu a užívá si každé sousto. Kevin Thomas Strahle, který drží několik světových rekordů v rychlojezení, ale předvedl přesný opak.

Nejdražší hranolky na světě se rozhodl zkonzumovat také nejrychleji na světě. Kevin předvedl v restauraci show, ze které šla lidem hlava kolem.

„Hodně se potil a měl vypoulené oči. Jídlo obsahuje hodně tuku a sníst ho tak rychle byl risk,“ říká podle webu Inside Hook Schoen-Kiewert.

„Sice to nakonec dojedl, měl jsem ale vážné obavy o jeho zdraví,“ doplnil. Sám Strahle nakonec svůj výkon okomentoval jako velmi uspokojivý. Řekl, že je rád, že mohl ochutnat hranolky posypané zlatem.

Zdroj: Instagram, Inside Hook, Guinessova kniha rekordů

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz