Natálie Halouzková ze ZOO a vegetariánství: Dříve maso jedla, nyní se snaží rozšířit povědomí o biopotravinách

Zdroj: Nextfoto

Natálii Halouzkovou mohou diváci na televizních obrazovkách vídat už od jejích sedmnácti let. Právě tehdy se totiž začala objevovat v seriálu Sestřičky, následoval seriál ZOO a od podzimu tohoto roku se Natálie začne objevovat jako hlavní hrdinka nového seriálu nesoucí název Dobré zprávy.

Díky účinkování v různých seriálech je Natálie poměrně často odkázána na televizní catering. Přiznala, že pro ni jakožto pro vegetariánku to není zrovna jednoduché. Ne vždy je totiž rozmanitý výběr vegetariánských pokrmů, a herečka tak mnohdy bývá odkázána na klasiku v podobě šopáku.

Pro vegetariány je náročnější udržet si postavu

Natálie Halouzková má ukázkovou figuru. Netají se ale tím, že pro vegetariány je daleko větší problém udržet si postavu. Rozpovídala se například o tom, že v bezmasých jídlech na vás číhají nástrahy v podobě kalorických bomb – kupříkladu oblíbené české klasiky smaženého sýra.

„V typicky českých restauracích není nabídka zrovna pestrá, ale existuje spousta jiných, kde jsou na vegetariány připravení,“ svěřila se herečka pro deník Super.

Vegetariánkou je teprve pár let

Přitom to není tak dávno, co se Halouzková stala vegetariánkou. Tímto způsobem se začala stravovat od roku 2018.

„Je to docela paradox, protože já byla jako malá obrovský masožravec (smích). Milovala jsem bifteky a steaky a mamka si ze mě vždycky dělala srandu. Ptala se mě, jestli mi není těch zvířátek líto. Bude to znít hrozně, ale já jí vždycky říkala ten nejhorší argument, který teď nejvíc nesnáším – že ta zvířata přece k tomu jsou. Přitom je to nejvíc neetické,“ rozpovídala se Natálie Halouzková v rozhovoru pro web Forum24.

Na otázku, co musí člověk udělat, pokud se chce stát vegetariánem, Natálie odpověděla jednoduše – musí chtít. Zároveň musí člověk vědět, proč se vůbec chce vegetariánem stát. Podle mladé české herečky je to nejhorší, co můžete udělat, se do něčeho nutit. Sama neodsuzuje lidi, kteří maso jedí. Uvědomuje si, že důvodem je i nutriční hledisko.

Snaží se rozšířit povědomí o biopotravinách

Natálie Halouzková není jen vegetariánkou, ale také fanynkou do biopotravin. Na svém instagramu zveřejnila příspěvek, ve kterém se sledujícím snažila objasnit, co to ten pojem BIO vlastně je.

„Výrobky s označením bio jsou produktem ekologického zemědělství nezatížené průmyslovými hnojivy ani pesticidy a zvířata mají dostatek péče, krmiva i prostoru pro život. Ministerstvo zemědělství na základě Zákona o ekologickém zemědělství pověřuje kontrolní organizace k zajištění dodržování všech pravidel ohledně péče o zvířata, zpracování či pěstování,“ napsala na svém instagramu.

Vzápětí přiznala, že člověk nemusí být stoprocentní, ani ona sama rozhodně stoprocentní není. Pokud ale člověk má tu možnost dát přednost biopotravinám, rozhodně by tak ve svém vlastním zájmu, dle Natálie, měl udělat.

Zdroj: Super, Forum24, Instagram

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz