Na zahradě Bílého domu bylo vysazeno 55 druhů ovoce a zeleniny. Michelle Obama jeden nekompromisně vyškrtla

Zdroj: EPG_EuroPhotoGraphics / Shutterstock

Do povědomí celého světa se dostala jako manželka bývalého amerického prezidenta. Michelle Obama je bývalá první dáma a také žena, která je známá tím, že rozhodně ví, co ve svém životě chce. Je autorkou knihy nesoucí název Můj příběh.

Není žádným tajemstvím, že je Michelle i dnes vítaným hostem mnoha večírků. Je to sympatická žena, kterou vždy uvidíte s upřímným úsměvem na rtech. Dává si pozor na své soukromí a jsou věci, které by na sebe neprozradila.

Stravuje se zdravě

Nejen v době, kdy byla díky manželovi centrem pozornosti, se udržovala v kondici. To zahrnovalo zejména zdravou stravu.

Postavu by Michelle mohla závidět kterákoli žena a je pravdou, že zkrátka vypadá skvěle. Dává přednost vyváženému jídelníčku, i když tu a tam ze své cesty tzv. ujede.

Jaké má bývalá první dáma stravovací návyky?

Podobně jako kterýkoli jiný smrtelník má i bývalá první dáma určité stravovací návyky, kterých se drží. Jedním z nich je například to, že nepozře jeden druh zeleniny.

„Nemá ráda řepu,“ odhaluje stravovací tajemství Michelle Obama web huffpost.com. Nikdy ji nejedla a nepozře ji ani tehdy, když se účastní nějaké akce.

Michelle prozradila, že řepu příliš nemusí ani její manžel. Oba dva se tak tomuto druhu zeleniny vyhýbají – ať už v čerstvé nebo třeba konzervované podobě.

Zelenině se nevyhýbá

Michelle v rámci zdravého stravování zeleninu z jídelníčku nevynechává. Ba spíše naopak, představuje jednu z jeho hlavních složek.

Není ale příliš velkou fanynkou kořenové zeleniny. Kromě řepy ale dokáže sníst prakticky kterýkoli jiný druh zeleniny.

Lidé si mohli určité averze rodiny Obamových vůči řepě všimnout již v roce 2009. „Tehdy byla řepa vynechána z 55 druhů ovoce a zeleniny vysazených v zahradě Bílého domu,“ informuje businessinsider.com.

Řepu buď milujete, nebo ji nenávidíte

Nejen samotná bývalá první dáma, ale zrovna tak i její manžel, bývalý prezident Barack Obama, zastávají jasný názor ohledně řepy.

Podle nich se lidé dělí na dvě skupiny: na ty, kteří řepu milují a její konzumace jim nevadí a na ty, kteří ji nenávidí a v žádné podobě by ji nesnědli.

Je pravda, že řepa má svoji specifickou chuť, která nemusí být příjemná každému. Ke které skupině lidí se řadíte vy? Máte řepu rádi, nebo ji stejně jako manželé Obamovi v lásce nemáte?

Zdroj: huffpost.com, businessinsider.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz