Muž jedl 30 dní jen McDonald’s. Zhubl a vyrýsovaly se mu svaly

Zdroj: 8th.creator / Shutterstock.com

Fast food je obecně považován za nezdravé jídlo. Nejznámější jsou u nás pravděpodobně KFC a McDonald’s. Lidé je sice milují, zároveň ale vědí, že jíst v nich každý den by pro tělo mohlo znamenat jedině špatné výsledky. Nebo ne?

Hamburgery, smažené maso, hranolky a spousta kečupu a tatarky podle mnoha lidí nevynahradí ani to, že se oba velké řetězce snaží zapojovat do svého menu i různé saláty a spoustu zeleniny. Někteří lidé i tak konzumují jídlo z fast foodu až přehnaně často.

Jenomže, jak se ukázalo, někdy i to, co se zdá být špatné, může někomu pomoci. Možná si říkáte, že není možné, aby se někdo živil jen jídlem z McDonald’s a neměl žádné zdravotní následky, dokonce na tom ještě zdravotně vydělal, ale ve světě se takový případ skutečně stal.

Všechno to začalo neslavným experimentem

Pohled na McDonald’s změnil kdysi neslavný experiment Morgana Spurlocka. Ten napsal knihu s názvem Super Size Me, která byla později zfilmována. Experiment spočíval v tom, že Spurlock jedl každý den pouze jídlo z tohoto fast foodu.

Velmi rychle přibral, svou váhu pak shazoval jen a jen na McDonald’s a tvrdil, jak špatné fast foody tohoto typu jsou. Jenomže kromě toho, že Spurlock jedl nezdravě, si v občerstvení dával ty největší porce, přejídal se a necvičil.

Podle mnoha kritiků přibral nejen kvůli jídlu, ale také kvůli celkově nezdravému životnímu stylu, který tehdy dodržoval, takže jeho nadávky na fast food nebyly až tak oprávněné. Devětadvacetiletý Ryan Williams, který se rozhodl jeho tvrzení vyvrátit, nakonec dokázal, že McDonald’s opravdu za nic nemůže.

Nebyl ve formě

Ryan Williams jídlo z McDonald’s vždy miloval. Nikdy to s ním nepřeháněl, ale zastával vždy názor, že jeho tělo nějaké to nezdravé jídlo jednou za čas snese. Kritika, kterou Morgan Spurlock napsal, se mu ani trochu nelíbila.

„Nebyl jsem tehdy ve formě. Nechodil jsem do posilovny, přejídal jsem se. A tak jsem si řekl, že bych se sebou mohl opět začít něco dělat. Při té příležitosti jsem ale chtěl dokázat, že nejde jenom o to, co člověk jí, ale kolik toho jí a jak na sobě pracuje,“ vysvětlil Williams.

Měsíc jenom McDonald’s

Ryan začal konzumovat jídla z McDonald’s a kromě nich nejedl ani nepil nic jiného. Za celý měsíc se mu podařilo vystřídat všechny položky, které v té době společnost na svém menu nabízela.

Všechno si pečlivě zaznamenával. Ukazoval, jaká nezdravá jídla jí, u všech počítal kalorie a dokázal, že i z malého menu se člověk nají, zároveň ale nebude do těla cpát zbytečně nic navíc.

K tomu všemu každé ráno před odchodem do práce Williams vstal ve čtyři hodiny a vyrazil do posilovny, cestou z práce si ještě zaběhal. Každý den se vážil a fotil svou postavu, aby ze vzniklých záznamů nakonec mohl dokázat, jaká je pravda.

A po jednom měsíci se mu podařilo neuvěřitelné. Zhubl celkem téměř 8 kilogramů, a navíc se mu podařilo vyrýsovat na svém těle dokonalé svaly. I když si každý den užíval nezdravá jídla, ve výsledku na tom jeho tělo vydělalo.

Nakonec však Ryan přiznává, že měsíční experiment mu stačil. Na postavu sice nemá jídlo tolik vliv, nicméně tuky by mohly po čase tělu ublížit zevnitř, proto je podle jeho slov vhodné jídla z McDonald’s opravdu omezit. Nicméně kritika Spurlocka oprávněná rozhodně nebyla.

Zdroj: brobible.com, news.com.au, gqindia.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz