Modelka Beverly Johnson odhalila své démony. To, jak si dopomáhala k hubnutí, překračuje zdravý rozum

Zdroj: s_bukley / Shutterstock.com

Před čtyřiceti lety strhla obrovský boom. Stala se totiž první černoškou, která se objevila na titulní stránce časopisu Vogue, čímž odstartovala svoji slavnou kariéru.

Zatímco většina lidí v té době oslavovala její úspěch, ona tiše bojovala s obrovským problémem. O tom ale nikdo v jejím okolí neměl ani tušení.

Supermodelka přece musí být hubená

Jelikož se stala první čokoládovou dívkou, která hrdě zdobila titulní stranu známého časopisu, byl na ni vyvíjen opravdu velký tlak.

Na modelky a supermodelky obecně je často nakládáno až příliš. Pozornost je upřena jejich směrem, očekává se od nich, že budou dokonalé. A také hubené.

I Beverly Johnson si uvědomovala, že pokud chce něčeho dosáhnout, musí se udržovat ve výborné kondici. Bohužel ale nepoznala, kde je zdravá hranice.

Strašidelná dieta ji dovedla k cíli

A bohužel ještě mnohem dál. Na otázku, jak lze dosáhnout perfektní postavy, odpověděla velmi jednoduše: „Nejíte,“ řekla pro huffpost.com.

Netajila se ani tím, že stejný postup dodržovala většina modelek, které znala. Touha po dokonalosti je zavedla až tak daleko, že si myslely, že přiberou i po vodě.

Beverly řekla, že jídlo pro ni bylo nepřítelem. Ani příliš nepila, cokoli totiž považovala za riziko, že by mohla přibrat.

Čím hubenější byla, tím byla spokojenější

„Čím jsi byl hubenější, tím jsi byl báječnější,“ vzpomínala bývalá modelka a její slova citoval web madamenoire.com.

Kromě problémů s jídlem a hladověním odhalila i další stinnou stránku své minulosti. Užívala také drogy, které její nezdravý životní styl negativně podpořily.

Přiznala, že měla období, kdy si dopřávala alespoň jeden gram kokainu denně. Považovala ho za pomůcku, jak zhubnout a nízkou váhu si udržet.

Kvůli nízké váze a svému hazardu se zdravím se nejednou zhroutila. Až po několika letech si dokázala nalít čistého vína. Zbavila se drogové závislosti a postupně začala jíst. Na tuhle část svého života však vzpomíná velmi nerada.

Zdroj: huffpost.com, madamenoire.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz