Bizarní diety: Pro dokonalou postavu udělají mnozí cokoliv. Takto vypadá hazard se zdravím

Zdroj: Shutterstock

Snaha vypadat co možná nejlépe je tu s námi již po mnoho a mnoho let. Bývaly doby, ve kterých byly kypré tvary považovány za symbol ženské krásy. Dneska už je to ale jinak a mnoho žen touží po dokonalé postavě.

Ve snaze vypadat dobře a cítit se sebevědomě, či dokonce sexy spoléháme na různé diety. Těch existuje tolik, že rozhodně je z čeho vybírat. Některé ale místo pomoci zbavit se nechtěných kilogramů spíše ohrožují naše zdraví.

Když se z diety stává hazard se životem

Existuje mnoho diet, které slibují rychlé úbytky hmotnosti, jiné naopak sází na dosažení cíle pomalými krůčky a kilogramy se při nich shazují postupně.

V minulosti se ale věřilo i na takové diety, které byly spíše hazardem se zdravím, ba dokonce hazardem se životem. Na některé z nich se teď společně podíváme.

Každé sousto nekonečně dlouho přežvykovat

Co kdybychom vám řekli, abyste úplně každičké sousto, které si vložíte do úst, alespoň 100x přežvýkali? Možná byste se chytali za hlavu, co je to za nesmysl.

On to ale až takový nesmysl není. S touto přežvykovací dietou přišel Horace Fletcher, který ke své dietě dokázal zfanatizovat obrovské masy lidí.

Fletcher byl přesvědčený o přínosu své diety: „Žvýkání jídla na kaši, než ho spolknete, vede k lepšímu vstřebávání,“ cituje slova viktoriánského průkopníka web npr.org.

Přípravky na hubnutí obohacené o kapku jedu

Koho by napadlo, že se lidé během 19. století ve snaze zhubnout uchylovali i k tak extrémně nebezpečné praktice, jako je přidávání jedu do přípravků na hubnutí.

Ačkoli se jednalo o velmi malý podíl silně toxické látky známé jako arsenik v oněch produktech, pokud člověk nedodržoval správné dávkování, mohl si přivodit nepříjemné zdravotní obtíže.

Spolknout parazita a hubnout bez práce

Další extrémní dieta radila spolknout dobrovolně parazitického červa, který vás zbaví nežádoucích kilogramů.

Svého času jste si mohli na internetu objednat tasemnici, tu jste poté spolkli a následně čekali, až za vás začne odvádět veškerou práci.

„Požití tasemnic je extrémně riskantní a může způsobit širokou škálu nežádoucích vedlejších účinků,“ varuje před touto bizarní dietou today.com.

Zdroj: npr.org, today.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz