Miroslavu Donutilovi se podařilo shodit 11 kilogramů. Motivací mu byl Gustáv Husák

Zdroj: Nextfoto

Jeden z nejoblíbenějších českých herců a vynikající bavič Miroslav Donutil prožívá nyní spokojené období. Těší se na vnuka, kterého mu naděli syn Martin Donutil s partnerkou Sárou Affašovou. A také se mu podařilo razantně zhubnout.

Pro roli i zhubne

Miroslav Donutil je profesionál každým coulem. Tak jako preciznost žádá po ostatních kolezích, je stejně přísný i na sebe a v každé své roli odvede maximum.

V roce 2019 dostal slavný vypravěč historek nabídku na roli Gustáva Husáka v připravovaném filmu o Františku Kriegelovi. Ten jako jediný člen československé delegace odmítl v roce 1968 podepsat protokol o okupaci.

Jednou z podmínek bylo právě shození několika kilogramů. Za čtvrt roku jich dokázal Miroslav Donutil zhubnout neskutečných 11.

Jak se mu podařila tak prudká změna váhy? Mezi malými porcemi si dával pětihodinovou pauzu, svůj jídelníček zredukoval převážně na maso a zeleninu a razantně omezil alkohol.

Z natáčení nakonec sešlo

Role československého prezidenta byla skvělou motivací, k natáčení však bohužel nedošlo. Nejprve bylo pouze odloženo, poté však došlo k soudním tahanicím kvůli autorským právům.

Došlo k výměně režiséra, kterým měl být původně Ivan Fíla, což vyvolalo odezvu i mezi herci. Taťjana Medvecká a Miroslav Donutil opakovanou nabídku na natáčení odmítli.

„Nevěděl jsem ani, za koho původního režiséra vyměnili a je mi to v podstatě jedno. Roli Husáka pro mne napsal Ivan Fíla a napsal ji krásně, tomu jsem se také zavázal, že v jeho režii ji budu hrát. Každému jinému řeknu ne. Soudům mezi Fílou a producentem nerozumím, ale morálně je pro mne zásadní, že když jednou něco slíbím, tak to neměním,“ prohlásil Donutil pro server iDNES.

Ačkoliv se v roli Gustáva Husáka nakonec neobjeví, štíhlá postava Miroslavu Donutilovi zůstala a díky ní viditelně omládl.

Zdroj: iDNES, Blesk, OnlyU

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz