Mike Tyson nejedl nic, co má matku a otce. Nedávno od svého přesvědčení z jednoho důvodu upustil

Zdroj: Denis Makarenko / Shutterstock.com

Když se řekne Mike Tyson, většina lidí si okamžitě vybaví box. Je pravda, že Mike byl v tomto odvětví šampion a dnes, když už je „mimo ring“, je považován za legendu boxu. Již ve svých dvaceti letech se stal nejmladším mistrem světa těžké váhy a úspěchy ho doprovázely po celou dobu jeho boxerské kariéry.

I když už aktivně neboxuje, je stále v dobré formě. Možná už nenastupuje do ringu jako šampion, ale i tak své fanoušky neustále zajímá. Proto mnohým neuniklo, že se tato legenda boxu stala veganem.

Co ho vedlo k veganské stravě?

Není žádným tajemstvím a ani sám Mike to rozhodně nepopírá, že dříve jeho strava nebyla zrovna ukázková. Přejídal se steaky a fastfoodem, ke kterému přidával ještě nadmíru alkoholu. To všechno vedlo k tomu, že jeho forma nebyla po skončení kariéry zrovna kdovíjaká.

Proto se v roce 2010 Mike Tyson rozhodl přejít na veganskou stravu, aby zhubnul. Tvrdil, že mu to pomohlo zbavit se i některých zdravotních problémů.

O svém rozhodnutí stát se veganem řekl Mike: „Nejím nic, co má matku a otce.“ Pokud jsi byl stvořen skrze matku a otce, skrze jakýkoli druh styku, nebudu tě jíst. To znamená, že jím jen zeleninu a tak,“ píše deník sportskeeda.com.

V životě se hodně posunul

Mike Tyson byl veganem několik let a podle všeho mu právě tento způsob stravování maximálně vyhovoval. Dokonce prohlásil, že mu veganství pomohlo změnit život poté, co si sáhl na dno.

„Můj život je dnes jiný, protože mám ve svém životě stabilitu,“ píše deník livekindly.co, „nejsem na drogách. Nejsem na ulici ani v klubech a všechno v mém životě, co teď dělám, je strukturováno kolem vývoje mého života a mé rodiny.“

Poukazoval tak na kombinaci veganství a střízlivosti, která mu pomohla najít ideální cestu. Nejen veganství tak za hodně vděčí.

Upustil od veganské diety?

V tomto roce se Mike Tyson vrátil do boxerského ringu. Fanoušci boxu a samotného Tysona bedlivě sledovali jeho exhibiční zápas proti Royi Jonesovi Jr.

Právě kvůli návratu do ringu se Tyson veganské stravy vzdal. Měl pro to své pádné důvody. Při přípravě na souboj nesmělo v jeho jídelníčku chybět losí a bizoní maso. Dostal se do parádní kondice.

Zdroj: sportskeeda.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz