Migréna: Nepříjemné bolesti se můžete zbavit vhodným jídlem. Pomohou vám potraviny bohaté na hořčík

Zdroj: Shutterstock

Asi každého z nás někdy bolela hlava. Zatímco někdy lze bolest vydržet, jindy máte chuť rozeběhnout se přímo proti zdi. Někdo trpí na bolesti hlavy více, jiný méně. V každém případě se ale shodneme, že je to pořádně nepříjemné a bolesti nás dokážou vyřadit z běžného provozu.

Když nás bolí hlava, jako úplně první nás napadne, že si vezmeme nějaký prášek a za chvíli bude po problému. Ne každý se ale chce dobrovolně ládovat chemií a hledá proto jiné způsoby, jak nad nepříjemnou bolestí hlavy vyzrát.

Vyzrajte nad bolestí hlavy s pomocí jídla

Pokud i vy patříte k těm, kteří mnohem raději jdou přírodní cestou a prášky mají opravdu až jako tu úplně poslední možnost, můžete zkusit nad bolestí hlavy vyzrát správnou skladbou jídelníčku.

„Jídlo je opravdu první lék,“ říká Wynne Brown, MD, ředitelka integrativní medicíny pro everydayhealth.com a dodává, že když se snažíte zvládnout migrénu, může to být rozdíl v tom, co jíte a kdy jíte.

Banány

Hledáte něco rychlého a dobrého, co by mohlo pomoci odvrátit záchvat migrény, nebo zabránit třeba i lehké bolesti hlavy?

Sáhněte po banánu. Banány jsou skvělé jídlo pro rychlou obnovu energie a mají vysoký obsah hořčíku, což se může hodit, když vás bolí hlava.

Jogurt

Obyčejný jogurt je probiotická potravina, která dokáže vyřešit nejen nepříjemné bolesti hlavy, ale i další zdravotní potíže.

Podporuje zdraví střev, funguje i jako zdroj hydratace. A právě dehydratace je častým důvodem, proč nás sužují bolesti hlavy.

Listová zelenina

„Listová zelenina obsahuje různé prvky, které přispívají k úlevě od bolesti hlavy,“ odhaluje sapnamed.com.

Listová zelenina obsahuje hořčík, který může snížit bolesti. Pokud trpíte na bolesti hlavy, zkuste do svého jídelníčku zařadit mnohem více špenátu a kapusty.

Ořechy

Ořechy jsou bohaté na hořčík, který tiší bolest hlavy tím, že uvolňuje krevní cévy. Obsahují také značné množství vitaminu E.

Až vás bude příště bolet hlava, zkuste si dát hrst ořechů. Sáhnout můžete po mandlích, kešu nebo vlašských ořeších.

Houby

Houby v sobě obsahují riboflavin. Riboflavin může pomoci při prevenci migrény. I houby se tak řadí na seznam potravin, které mohou pomoci tehdy, kdy vás opět skolí bolesti hlavy.

Tučné ryby

Máte rádi ryby? Pokud právě teď nadšeně přikyvujete, je to velmi dobře. Také ryby totiž můžeme zařadit na náš pomyslný seznam.

Mastné ryby jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA, které jsou protizánětlivé. Obsahují vitaminy skupiny B, včetně riboflavinu, u kterého bylo prokázáno, že pomáhá zvládat záchvaty migrény.

Nebojte se proto jíst více mastných ryb. Patří sem nejen losos, ale také treska nebo lidmi tolik oblíbená makrela.

Zdroj: everydayhealth.com, sapnamed.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz