Míchaná vejce podle Alžběty II. Nesměly v nich chybět její oblíbené přísady

Zdroj: Shutterstock

Nedávno zesnulá královna Alžběta II. neměla příliš ráda změny. Dodržovala určité tradice, a to jak ve svém životě, tak ve svém jídelníčku. Pokud jde o jídlo, nebyla bývalá panovnice kdovíjak vybíravá a neměla přehnané nároky.

Její strava byla skromná a zdravá, v jídle byla poměrně konzervativní. Dlouhá léta dávala přednost stejným pokrmům, které dokázala jíst stále dokola. Milovala například míchaná vajíčka, ve kterých nesměly chybět dvě ingredience. Jaké to byly?

Na snídani míchaná vajíčka

Míchaná vajíčka k snídani miluje většina z nás. Bývalá britská panovnice Alžběta II. nebyla výjimkou. I tahle dáma si s chutí k snídani dopřála míchaná vajíčka, která si nechala připravovat na míru. Součástí jejích míchaných vajíček totiž byly dvě neobvyklé ingredience.

Míchaná vejce podle královny byla dochucována citronem a muškátovým oříškem. Na první pohled zvláštní kombinace, která ve výsledku chutnala překvapivě dobře. Královna preferovala snídani plnou bílkovin. Královský kuchař používal tři bio vejce, která vyšlehal se lžící mléka, a právě proto byla vajíčka krásně nadýchaná a netvořily se v nich velké hrudky.

Připravte si míchaná vajíčka à la Alžběta II.

Pokud byste si chtěli připravit vajíčka ve stylu bývalé britské panovnice, prvním krokem by bylo již zmíněné důkladné vyšlehání vajíček se lžící mléka. Poté byste na pánvi nechali rozehřát lžíci másla a vajíčka byste na mírném ohni a za průběžného míchání nechali ztuhnout.

Těsně před tím, než vajíčka úplně ztuhnou, je do nich potřeba vmíchat jednu lžičku nastrouhané citronové kůry a špetku muškátového oříšku. Aby byla snídaně dokonalá a přesně podle přání zesnulé panovnice, měli byste míchaná vajíčka posypat čerstvě mletým pepřem a pažitkou.

Každý den začínala šálkem čaje

Alžběta II. byla Angličanka každým coulem. Jak bývá u této národnosti zvykem, pití čaje je její doménou. Bývalá britská královna v tomto směru nijak nevybočovala.

„Každý den začínala šálkem horkého čaje Earl Grey s mlékem a bez cukru, ke kterému přikusovala sušenky, které si do něj namáčela. Při tomto rituálu poslouchala rádio,“ zmiňuje web apetitonline.cz.

V jídle byla skromná

Jak už bylo řečeno, Alžběta II. bývala v jídle poměrně skromná a nevybíravá. Dalo by se říct, že její jídla byla dietní.

Během odpoledne si dala malé sušenky, neodmítla ani sendviče. Večeře se často podobaly obědu: buď si královna dopřávala maso v jednoduché úpravě, nebo si dala rybu – milovala zejména lososa.

Zdroj: apetitonline.cz, magazin.recepty.cz, fresh.iprima.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz