Michael Fassbender kvůli filmu Hlad sáhl po drastické dietě. Do hubnutí se pustil na vlastní pěst a shodil 18 kilogramů

Zdroj: Profimedia

Když se vysloví jméno Michael Fassbender, není sebemenší pochyb o tom, že je to jeden z nejtalentovanějších mužů, kteří se pohybují na filmovém plátně. Michael nás už několikrát přesvědčil o tom, že ať už se mu do rukou dostane kterákoli role, dotáhne ji k dokonalosti.

Michael Fassbender měl možnost zahrát si také ve filmu Hlad. Právě tento snímek v něm zanechal hodně vzpomínek. Netají se totiž tím, že kvůli roli v tomto snímku razantně zhubl a že to v žádném případě nebyla procházka růžovou zahradou.

Nevyhledal pomoc odborníka

Není žádným tajemstvím, že pokud herec dostane za úkol kvůli roli zhubnout (nebo naopak přibrat), přizve si na pomoc zkušeného odborníka.

Ten mu pomůže dosáhnout cíle pokud možno bez újmy na zdraví. V případě Michaela to ale bylo úplně jinak.

Michael Fassbender totiž pomoc odborníka nevyhledal a do hubnutí se pustil tzv. na vlastní pěst. Herec držel restriktivní dietu, která byla přinejmenším nezdravá.

Jedl pouze 900 kalorií denně

„Fassbender držel dietu, která mu umožňovala konzumovat pouze 900 kalorií denně, což je směšně nízké číslo,“ odhaluje způsob, kterým se herec rozhodl dosáhnout kýžené váhy thethings.com.

Během velmi krátkého časového úseku se herci díky této drastické dietě podařilo zhubnout neuvěřitelných 18 kilogramů.

Dosáhnout cíle nebylo ani zdaleka to poslední, co herce čekalo. Jakmile se mu podařilo zhubnout, musel si váhu udržet ještě po celou dobu natáčení.

Stálo to za to

Pro herce nebylo hubnutí vůbec jednoduché. Jak se ale ukázalo krátce po premiéře, veškeré úsilí se rozhodně vyplatilo.

Filmový snímek Hlad, který vyšel v roce 2008, sice nezaznamenal velký finanční úspěch, ale vysloužil si nadšené recenze.

Obdiv si vysloužil nejen samotný herec, který ve filmu podal excelentní výkon, ale také režisér, který měl film na starosti.

Mnozí kritici jej považovali za jeden z nejlepších filmů celého roku a dokonce získal Zlatou kameru na filmovém festivalu v Cannes, která se uděluje za nejlepší první celovečerní film.

Ovlivnilo ho to v osobním životě

Je jasné, že tak velký úbytek hmotnosti a kalorický deficit po dobu několika měsíců na herci zanechal nesmazatelné stopy.

Hubnutí se přeneslo i do hercova osobního života. Svěřil se například s tím, že hubnutí mělo vliv na jeho libido.

„Moje libido zmizelo asi na šest týdnů,“ cituje hercovo přiznání contactmusic.com. Přisoudil to tomu, že se jeho tělo soustředilo jen na to, co bylo životně důležité.

Zdroj: thethings.com, contactmusic.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz