Jake Gyllenhaal vzal roli ve filmu Slídil velmi vážně. Z vlastní iniciativy zhubl přes 13 kilogramů

Zdroj: Profimedia

Známe ho jako charismatického sympaťáka s pronikavým pohledem, do kterého se zamilovala nejedna fanynka. Herec Jake Gyllenhaal se objevil v několika filmech – například Zkrocená hora, Zmizení nebo Spider Man: Daleko od domova.

Kvůli svým hereckým příležitostem je zvyklý nemálo obětovat. Například kvůli roli ve filmu Slídil, ve kterém hraje Lou Blooma, fotografa, který brázdí noci a pořizuje děsivé fotografie, aby získal co největší popularitu online, podstoupil drastické hubnutí.

Šel do extrému

Ve filmu Slídil hraje Jake muže, který se vydává v noci do ulic, aby pořizoval děsivé fotografie. Jake patří k hercům, kteří jsou pro dokonalé ztvárnění role ochotni hodně obětovat.

Proto šel do extrému a kvůli roli zhubl něco málo přes 13 kilogramů a to v poměrně krátkém čase. Samotný film se totiž nenatáčel kdovíjak dlouho, byla to taková rychlá akce a času rozhodně nebylo na rozdávání.

Hodně běhal a omezil kontakt s přáteli

Ve snaze sžít se s postavou a také shodit potřebná kila začal Jake hodně běhat. Každý den uběhl několik kilometrů, zároveň značně omezil kalorický příjem.

To ale ani zdaleka nebyla jediná změna, která kvůli natáčení zasáhla do hercova života. „Několik týdnů neviděl své přátele,“ odhaluje abcnews.go.com.

I jeho filmová role, chlápek jménem Lou, je ve své podstatě samotář, který ven vychází v noci a s lidmi se příliš nestýká.

To byl důvod, proč Jake několik týdnů omezil kontakt s přáteli. Chtěl se cítit jako jeho filmová role a povedlo se mu to dokonale.

Byla to jeho iniciativa

Zajímavé na tom všem je, že hubnutí byla hercova iniciativa. Režisér filmu po něm ztrátu hmotnosti nevyžadoval.

Jemu to ale přišlo správné, ba dokonce žádoucí. Jake se tedy rozhodl, že chce zhubnout. Během natáčení jedl kapustový salát a hlad se snažil zahánět žvýkačkami, které měl neustále u sebe.

Režisér filmu nejednou vtipkoval na účet herce a jeho dobrovolného hladovění. „Někdy jsem měl pocit, že když je v autě s Rizem, že by ho rád snědl,“ cituje režisérova slova indiewire.com.

Při natáčení se pořezal

Ztráta několika kilogramů, hladovění a náročná fyzická aktivita nebyly to jediné, co herec pro film Slídil obětoval.

Při natáčení jedné scény, při které byl Jake v koupelně, stál před zrcadlem, nasměroval určitou úroveň vzteku, který cítil v postavě směrem k zrcadlu a ošklivě se pořezal.

Bylo asi pět hodin ráno, když bylo natáčení přerušeno a herec byl převezen do nemocnice, kde mu ošklivě pořezaný palec sešili několika desítkami stehů. Na natáčení tak bude mít i viditelnou památku v podobě nemalé jizvy.

Zdroj: abcnews.go.com, indiewire.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz