Mayrova metoda: Vědecky nepodložená dieta, díky které zhubla i herečka Rebel Wilson

Zdroj: Profimedia

Mayrova metoda je dieta, která vznikla před více než 100 lety. Donedávna se o ní přesto příliš nemluvilo. Poté ji ale začala vychvalovat australská herečka Rebel Wilson a média se o ni začala zajímat.

Dietu vytvořil na začátku 20. století francouzský lékař Dr. Franz Xaver Mayr, píše Eating Well. Ten věřil tomu, že vše, co souvisí s lidskými střevy, může ovlivnit naše zdraví a naši tělesnou kondici.

Hubnutí na základě vědecky nepodložených informací

Mayrova metoda je v mnoha ohledech přísná. Lidé, kteří ji dokázali dodržet, často podle serveru Shape konstatovali úspěch. A to právě včetně Rebel Wilson. Nicméně Healthline upozorňuje, že je dieta pouze vědecky nepodloženým tvrzením.

Jejím základem je přestat jíst, když člověk necítí hlad. A to i po několika soustech. Pokud si v restauraci objednáte pokrm, ale po třech lžících polévky odejde pocit hladu, měli byste zbytek jídla nechat, vysvětluje Everyday Health.

Důležité je během dne hodně pít, vždy ale mezi jídly. Naopak přímo u jídla a bezprostředně po něm nebo před ním byste se měli konzumaci nápojů vyhýbat. Dieta také zakazuje jíst syrové potraviny po 15. hodině.

Jak pomohla dieta Rebel Wilson

V Evropě existuje několik center, které se věnují pomáhání lidem se životním stylem právě formou Mayrovy metody. Jedno z nich, které se nachází v Rakousku, navštívila na 14 dní právě i australská herečka, píše The Beet.

Za 2 týdny se jí podařilo výrazně zhubnout a nastavit si životní styl tak, aby byla spokojená. Snímky na její sociální síti lidé chválí a je vidět, že sama se sebou se Wilson cítí spokojeně.

Kromě nastavení stravy se herečka naučila také správně cvičit, což je důležitou součástí diety. Ačkoli v mnoha ohledech jde o vědecky nepodložený proces, zdá se, že řadě lidí funguje. Je tak jen na vás, zda budete Franzi Xaveru Mayrovi věřit i vy.

Zdroj: Instagram, Eating Well, Healthline, Shape, Everyday Health, The Beet

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz